NuotraukaNuotrauka

pH/TDS/EC matuoklis

Tobulėjantiems.
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 473
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 97

pH/TDS/EC matuoklis

Standartinė barzas »

PH ir TDS/EC matuokliai
pH (vandenilinis rodilkis(rūgštingumas)), EC (laidumo), ir TDS (bendras druskingumas)
PH matuoklis matuoja vandens rūgštingumą skalėje nuo 0 iki 14. Tai ne tiesinė, o rodiklinė skalė. Tai reiškia, kad skirtumas tarp 6 PH ir 7 PH yra didžiulis. Kai PH yra per mažas arba per didelis, tuomet šaknys negali pasisavinti maistinių medžiagų tinkamomis proporcijomis. Apskritai, tai pasimatys augaluose, kaip vienokių ar kitokių maistinių medžiagų trūkumas, o nudegimai gali atsirasti, nes kitų maistinių medžiagų kiekis augale gali ženkliai padidėti. Rezultatas bus tame, kad augalai pradės letai augti, derlius bus mažas, o galiausiai augalas gali žūti. Išgydyti galima duodant augalui mažiau maistinių medžiagų, tačiau tai gali sukelti kitų problemų, nukentės derlius. Kai PH yra tinkamas, mažai tikėtina, kad trūkumas gali atsirasti. Augalas galės pasiimti tinkamas proporcijas maistinių medžiagų o permaitinimas bus praeitis.

Kitaip sakant: su blogu PH, net pusę rekomenduojamos trašų normos sukels pertrešimą. Su geru PH visa rekomenduojama dozė padarys stiprius, sveikus augalus.
TDS/EC matavimo prietaisas – tai testeris, kurio pagalba galima patikrinti vandens
kokybę. Naudojimo būdas labai paprastas: reikia įdėti testerį į išvalyto vandens stiklinę ir
skystųjų kristalų ekrane parodomas vandens švarumas ppm vienetais
(1ppm (parts per million)~ 1mg/l).
EC matuoklis matuoja elektrinį vandens laidumą. Švarus vanduo turi mažą EC. Kai jūs dedate trąšas ir ph reguliatorius, EC didėja. Šį matuoklį galite naudoti norint sužinoti kiek trąšų galite dėti į vandenį nesukeldami pertręšimo. Iš akies nustatyti tikslų trąšų kiekį yra gana sudėtinga. Kartais jūs nesate tikras kiek daug trąšų yra jūsų talpykloje. Ir net jei dėl šių dalykų neturite problemų, galimas daiktas, kad rekomenduojama trąšų dozė yra per maža jūsų augintiniams, ir būtų naudinga įdėti didesnę dozę. Naudojant EC matuoklį kartu su PH matuokliu, galite įvertinti optimalią trąšų dozę jūsų augalams nesukeliant pertręšimo.
2. Kaip naudotis pH ir TDS/EC matuokliais? (auginant žemėje)
Auginimo pradžioje PH turi būti 6,4. Bėgant laikui PH lėtai mažinkite kol pasieks 6,0 (žydėjimo pabaigoje). Tai leis augalams pasisavinti šiek tiek mažiau maistingujų medžiagų kol augalai yra jauni, o daugiau pasisavinti kai jie užauga ir žydi. Taip pat ir EC turi būti 1.0 auginimo pradžioje. Nuo auginimo pradžios taip pat lėtai didinti iki paskutiniosiomis žydėjimo savaitėmis EC bus 2.0.
3. Bendri patarimai
Kad sumažinti PH, galite naudoti actą, arba nusipirkti specialių PH sumažinimo priemonių sodo reikmenų parduotuvėje. Taip pat sodo reikmenų parduotuvėje galite rasti priemonių pakeliančių PH. Kartais PH reguliavimas gali būti erzinantis, kadangi skalė yra rodyklinė. Praktiniu požiūriu tai reiškia, kad sumažinti ar padidinti PH turite dėti labai mažą kiekį sumažinimo ar padidinimo priemonių. Jei jūsų PH yra per didelis ir jūs pridėjote per daug sumažinimo priemonių, tuomet jūs turite įdėti PH padidinimo priemonių. PH ir EC reguliuokite kas maždaug vieną kartą į mėnesį.
Nenaudokite EC matuoklio be PH matavimo. Jei jūs naudosite tik EC matuoklį, jūs tikriausiai nužudysite savo augalus per daug pertrešiant.
Naudojant PH matuoklį be EC matavimo, jūs negalite dėti daugiau trąšų negu nurodo instrukcijos.
[ nuotrauka ][ nuotrauka ][ nuotrauka ][ nuotrauka ][ nuotrauka ]
TDS matuoklis Patogiausias metodas nustatant ištirpusių junginių kiekį mg/l vandens molekulių cheminių medžiagų konsentraciją vandenyje. (Kitaip: visų ištirpusiū medžiagų konsentracija esančią vandenyje, mg/l. Tai būtų: Geležis, kalkės, sunkieji metalai, tai - tiek naudingosios medžiagos, tiek žalingos medžiagos ištirpusios vandneyje.)
Itin švarus vanduo turi iki 50 mg.l ištirpusių mineralinių medžiagų. Kai 500mg/l JAV toks vanduo uždraustas vartoti ir yra sveikatai pavojingas. Kuo didesnis rodmuo, tuo blogesnė geriamojo vandens sudėtis gali būti net kenksmingas žmonėms ir kitiems gyviems organizmams.
Su šiuo matuokliu galite matuoti:
Alkoholinius gėrimus, tokius kai degtinę - jos švarumą;
Alaus švarumą;
Limonadų;
Kitų gaiviųjų gėrimų kokybę;
Pirkto vandens kokybę;
Arbatos stiprumą.
Tarkime degtinė, kai itin švari prietaisas rodys 0-1 mg/l. Kai prastesnės kokybės bus 10 mg/l ir daugiau mg/l. Galima matuoti netgi arbatos stiprumą, kiek arbatoje yra arbatos mg.l, o kiek mg/l vandens, ir suprasime, kad arbatos stiprumas ne tai jos spalva. (Matuojamas virintas vanduo be arbatos; matuojama arbta. Skirtumas reiškia arbatos kiekį vandenyje mg/l.)
Trečios kartos, elektroninis matuoklis (Matuojantis bendrą ištirpusių kietųjų medžiagų - vandenyje ištirpusių teršalų kiekį).
Matuoklis yra kalibruojamas vertybes "ppm" = mg/l. Praktinio taikymo matuoklis leidžia labai greitai ir patikimai nustatyti vandens grynumą. Naudojamas patikrinti pagal atvirkštinio osmoso vandens valymo efektyvumą ir kitus vandens rodmenis. Efektyvus osmosinis membraninis filtras, RO paprastai leidžia pašalinti 95% ištirpusių teršalų (Tikslus skaičius priklauso nuo tipo junginių, ištirpusių vandenyje ir gali būti daugiau arba mažiau).
Matuoklyje yra įrengta HOLD funkcija leidžia užfikuosi matavimo rodmenis. Šiuo elektroniniu matuokliu galiye patikrinti ir vandens temperatūrą.
Aquafilter matuokliai TDS-3 leidžia jums susikalibruoti savo matavimo pietaisą su tirpalu (NaCl 342 ppm), kuris gali būti naudojamas su kelerių metų matuokliais ar paveiktais matuokiais temperatūros, drėgmės ir tt). Nauji matuokliai būna sukalibruoti.
Vandens, alkoholio matavimo galerija:
1 - nuotraukoje matuojamas vandentiekio vanduo Vilniuje, tačiau vartoti kasdienai rekomenduojamas mažos mineralizacijos iki 100 mg/l.
Prasčiausios kokybės vanduo rastas Vilniuje NET 400 mg/l, o Šiaulių - Panevežio - Marijampolės - Alytaus vandentiekio vandenyje gali būti net 400-600mg/l.
2 - 3 - nuotraukose valytas vanduo, rekomenduojamas vanduo gaminti maistą.
4 - nuotraukoje mineralizuotas vanduo, rekomenduojamas vanduo kasdienos gėrimui su mineralais.
5 - nuotraukoje matuojama degtinė, rekomenduojamas itin švari 0 mg/l arba 1 mg/l švarumo degtinė.
[ nuotrauka ][ nuotrauka ][ nuotrauka ][ nuotrauka ][ nuotrauka ]
yra 4-i viename (4-in-1) dirvožemio matuoklis, kuris gali matuoti dirvožemio drėgmę, dirvos rūgštingumą – pH , temperatūrą (°C ar °F) naudojant 200 mm ilgio ilgo zondą ir nustatyti aplinkos saulės šviesos intensyvumą.
[ nuotrauka ]
video1 :x: video2 :x: video3 :x: video4 :x: video5 :x: video6 :x: video7 :x: video8 :x: video9 :x: video10 :x: video11 :x: video12 :x: video13


Nuotrauka parama forumui
Kanapės mėgėjų lyga
daylight
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 317
Užsiregistravo: 2007-03-07, 14:18
Reputacija: 1

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė daylight »

Nezinau kas cia per daiktas, bet pagooglinus tapo aisku, kad naudojamas hidroponikoj, matuoti vandenyje istirpusiu medziagu kieki, pvz. drusku ir mineralu kieki, tam kad patikrinti kiek kokybiskas ir svarus yra vanduo.
nik
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 97
Užsiregistravo: 2011-04-03, 16:11
Reputacija: 1

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė nik »

hidroponikoje tai prietaisas Nr 1 ,nes su jo pagalba yra galimybė padaryti optimalią darbinio tirpalo trašų koncentraciją ,o be jo galima greitai perdozuoti trąšų ir net nežinosi nuo ko užlinko augalas.Arba jeigu medžiagų bus per mažai ,tai suksi galvą dėl ko niekas neauga arba labai prastai auga :)
WinX_Shadow
Naujokas
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2011-03-23, 13:09
Reputacija: 0

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė WinX_Shadow »

dekui uz info dabar supratau, kad sio prietaiso man dar nereeik :-)
Sodinukas
Naujokas
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 2009-10-19, 21:21
Reputacija: 0

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė Sodinukas »

O koks EC matuoklis yra geras? Tas kurį reikia kalibruoti ar ne? Tokia dilema iškilo. :/ Nes domina bluelab truncheon, bet jo kalibruot nereikia. Gal kas yra naudoje? :) Kas kokius naudojat? Atsiliepimai?
nik
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 97
Užsiregistravo: 2011-04-03, 16:11
Reputacija: 1

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė nik »

geras tas , kuris gerai rodo :) o šiaip tai kas liečia TDS matuoklius ,galima imti vos ne patį pigiausią . Jeigu elektroninė dalis neužliks,tai tikslumo užteks tiek kiek reikia hidroponikai. Laikas nuo laiko įmerksit į kontrolinį tirpalą ir pažiūrėsit koks yra nuokrypis.Jeigu elektrodus laikysite specialiame skystyje ar reguliariai valysite su spec. valymo skysčiu,tai praktiškai kalibravimo funkcijos ir neprireiks.
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3284
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė runkelis »

pas mane 18cvanduo,6,9ph,4,8ec pomidorams rekomenduoja:5,5-6,6ph ir 2,0-5,0ec pas mane oxyiose labai greitai nukrenta ph"as,uztat laikau truputi auksciau duoto rekomendavimo,nes nukritus iki reikiamo ec meteris pasiekia 1,8 pagal ec,tada dapylus nusistovejusio vandns kurio ph su amino rugstimis siekia 7,2 ir nukritus ph iki 5,0 as duodamas trasu taip stabilizuoju ph lygi.kaip tamsta nik darote,jei ph buna auksciau 6,6ph.ar naudojate ph down hidroksida?as naudoju tik tada kaip negaliu sukelti tik su svieziu vandeniu,tam naudoju nenusistovejusi vandeni,ir ciaupo-kurio ph 8,0
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
nik
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 97
Užsiregistravo: 2011-04-03, 16:11
Reputacija: 1

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė nik »

1.Pomidorams EC 2-2.5 turi būti auginamiems tik atviro vandens sistemose ( DWC,NFT,E&B).Jokiu būdu negalima kelti daugiau EC 3 tokio tipo sistemose, nes paprasčiausiai augalas labai lėtai augs arba net ir "sudegs" . Ir iš vis EC būtų gerai ,kad neviršytų niekada 3 . O EC 3-5 palaikomas tik auginant pilnai durpių,kokoso ar vatos paketuose (mat'uose ne kubeliuose).
2. pH mažinu universaliu pH down'u ( hidroksidas kelia pH,o ne mažina ),kurio sudėtyje nėra nei fosforo,nei azoto rūgščių ( vienas iš prieinamiausių variantų - sieros rūgštis).Jeigu reikia pakelti pH,tai naudojami pH up kalio hidroksido pagrindu ,bet jeigu yra galimybė,tai geriau kelti krano vandeniu,kurio aukštas pH.Taip išvengsite kalio perdozavimo naudojant pH up'ą.
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3284
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė runkelis »

nu aisku. tai galima sakyti truputi aukstokai prilaikau.ten kas liecia hidroksidus,potasiumo oksidus tai tiesiog susimaisiau :) turbut uzputus uzklynino kazkaip tas hidroksidas... :) dekui nik.
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
kenny
Naujokas
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 2010-12-24, 16:10
Reputacija: 0

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė kenny »

tai kiek supratau EC ir TDS matuokliai rodo ta paty tik kitais vienetais ? kokiose ribose reiktu auginti naudojant TDS matuokly ? tos e paciose kaip EC ?
nik
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 97
Užsiregistravo: 2011-04-03, 16:11
Reputacija: 1

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė nik »

visi TDS ir EC matuokliai matuoja tą patį parametrą t.y tirpalo elektrosavitą laidį (EC),tik vieni rodo iš karto EC o kiti verčia į ppm (TDS matuokliai ). Ribos priklauso nuo to,koks EC/ppm santykis įprogramuotas į TDS matuoklį. Šiuo metu yra trys santykių standartai - 0.5 ; 0.64 ; 0.7 .Žinant savo matuoklio konversijos koeficientą,galima pasiskaičiuoti koks turėtų būti ppm.
Pvz. Pas jus TDS matuoklis ,kuriame įprogramuotas santykis 0.5. Tai jeigu jums reikia ,kad EC būtų 2 mS/cm (arba 2000 mikrosimensų/cm) tai ppm turėtų būti 1000.
kenny
Naujokas
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 2010-12-24, 16:10
Reputacija: 0

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė kenny »

radau kad EC testerei buna dveju matavimo skaliu PVZ: Range up to 1990 µS/cm ir Range up to 19.99 mS/cm koks skirtumas tarp siu skaliu ?
nik
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 97
Užsiregistravo: 2011-04-03, 16:11
Reputacija: 1

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė nik »

skirtumas tas,kad antrasis matuoja iki 10 kartų didesnes koncentracijas
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3284
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė runkelis »

nik gal galetum apibudinti siuos matuoklius?

http://www.greenshorticulture.co.uk/Pla ... n-1072.asp
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
nik
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 97
Užsiregistravo: 2011-04-03, 16:11
Reputacija: 1

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė nik »

labai skurdus aprašymas,sunku kažką apibūdinti,bet iš principo hidroponikai tinka bet koks EC/TDS matuoklis - net ir už 10 USD iš ebay :).Nereikia vaikytis laboratorinio tikslumo ten kur to visai nereikia.
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3284
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė runkelis »

galiu surasti padoresni aprasyma,galiu pateikti darbingumo faktus,konkrecius...bluelab"o taip ir neisigijau kad zmones sneka apie melynaji kad jis austrliskas goldas yra.... bet sie manau ne ka blogesni.svarbiausia noriu pasteikti lietuvos faunai gerus ir nepriekaistingus meterius. neesu reklamuotojas bet praktiskai su jais naudojuosi,ir bandau suteikti maxi info kartu su tavosiomis ziniomis...as nekoks esu ismanelis tokiose texnologijose,duomiuosi pats ne ka maziau kaip ir kiti,tik esme jie pas mane guli namie,tie patys matuokliai kuriuos pateikiau tau... ten tame paciame saite yra orandzinis salia matuoklis...iskarto galiu pasakyti kad jie yra nekokybiski.... esu pats lygines juos,plius jie negali 100% buti pamerkti i vandeni...ir jeigu isslystu is jusu ranku toks matuoklis ...tai susitaikykite kad jis keliautu i siukslyna. kalbu apie siuos....... ---> http://www.greenshorticulture.co.uk/Pla ... n-1386.asp
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
kenny
Naujokas
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 2010-12-24, 16:10
Reputacija: 0

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė kenny »

http://www.hannainst.com/usa/prods2.cfm ... &id=003003
ar tiktu sis modelis ? sake kad po kablelio nieko nerodo, del to ir nzn ar jis tiktu ?
nik
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 97
Užsiregistravo: 2011-04-03, 16:11
Reputacija: 1

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė nik »

kenny rašė:http://www.hannainst.com/usa/prods2.cfm ... &id=003003
ar tiktu sis modelis ? sake kad po kablelio nieko nerodo, del to ir nzn ar jis tiktu ?
šito per siauras matavimo diapozonas - matuoja tik iki 1,99mS (1990mkS). Baseinams,akvariumams to užtektų ,o hidroponikai kartais reikia ir 5-6 mS. Žiūrėk kur būna iki 19,9mS.
kenny
Naujokas
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 2010-12-24, 16:10
Reputacija: 0

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė kenny »

tai esme kad EC rodytu iki 19,9 mS o kiti jo parametrai dideles ytakos neturi ?
nik
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 97
Užsiregistravo: 2011-04-03, 16:11
Reputacija: 1

Re: TDS/EC matuoklis

Standartinė nik »

pas EC matuoklį tų papildomų parametrų ne kažin kas yra - iš svarbesnių yra tik temperatūros autokompensacija.Visi kita ( pvz. atsparumas drėgmei ) tai tik savininko reikalas,ar reikia jam ar nereikia tų navarotų :).Viskas susiveda tik į pinigus - kuo daugiau galimybių ,tuo prietaisas brangesnis.O tikslumo hidroponikoje užtenka tiek kiek yra pas patį pigiausą testerį.
Rašyti atsakymą