Nuotrauka Nuotrauka

Mulčiavimas

Auginimas lauke.
Jezus :)
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2010-12-18, 22:30
Reputacija: 0

Mulčiavimas

Standartinė Jezus :) »

Sveiki.Manau pribrendo laikas tokiai temai šiam forume.pabandysiu trumpai apibūdinti kas tai yra,kokie šios "technologijos" pliusai,kaip tai daroma ir kam.
Taigi mulčiavimas yra organiška ir draugiška žemdirbystė,jos pagrindinė idėja atiduoti žemei tiek pat arba daugiau nei paimame iš jos.Dažnas iš mūsų daro klaida galvodamas,kad pati žemė yra maistas mūsų augalams,medžiams,krūmams ir t.t. Ištikrųjų žemė tėra karkasas,o jos derlingumą,maisto medžiagas ir jų pasisavinimą lemia mikroorganizmai,mikroflorą ir jos tinkamas bendradarbiavimas su oru(dujomis)
MULČIAVIMO YPATUMAI IR NAUDA
Mulčiavimas sudaro tinkamą terpę mikroorganizmams ir jų florai daugintis,vystytis ir bendradarbiauti su oru,taip jūsų augalai galės tinkamai pasisavinti visas medžiagas ir būti sveiki bei stiprūs,praktiškai Jums nesikišant. Jums atkris būtinybė juos laistyti(beveik arba visiškai)užteks lietaus,kad ir nedažno,daug rečiau arba niekad nereiks tręšti.tinkamai mikroflorai esant sumažės parazitų bei ligų pavojus.
KĄ ČIA JIS BL** NUSIŠNEKA?!!
Nebūtumėm lietuviai jei taip nepagalvotume :D pilnai Jus suprantu,dabar kirba klausimas,kas tai yra ir kaip tai vyksta?turiu Jus nuliūdinti ir pranešti,kad Jums reiks parsisiūsti iš interneto šiuos dalykus:KOJAS,RANKAS IR GALVĄ,nepamirškit stuburo,kad galva į kelnes nesukristų!Neįsižeiskit,aš tik pokštauju! :)
KAIP TAI VYKSTA?
Ogi itin paprastai!tiesiai prie reikalo:ateinu į spotą,apraunu zoles ir kažkur 5-15cm storiu negyva(nurauta)žole apdedu augalus.tinka betkokia negyva organika,kaip šiaudai,šienas,žalia žolė,lapai,pjuvenos etc. Geriausia jei būtų mulčiuojamas kažkoks ištisas plotas tarkim 3kvadr metrai ar pan,bet efektas bus ir apdėjus apie augalą kažkokį tai plotelį,kad ir 30x30cm ar pan,nes tiek miško,tiek pievos paklotėj,gausu mikroorganizmų,kurie pereis ir dirbs po jūsų padarytu mulčiumi t.y skaidys,kakos,darys šokius pokius ir visą kitą!
Mulčias išlaiko drėgmę po savimi,tad žemė bus visad drėgna,tokioj temperatūroj ir floroj deguonis ir kitos medžiagos puikiai jungiasi ir patenka į žemę,nors ji ir yra sukasta(nužudyta :/). Realiai žemės derlingumas priklauso nuo to kaip žemė bendradarbiauja su oru(kvepuoja) nesukasta žemė yra itin pralaidi,joje gausu tunelių išraustų ivairių gyvių,paliktų nuo mirusių šaknelių ir pan.,tad žemė laisvai kvepuoja,ir mulčias sudaro puikiais sąlygas drėgmei palaikyti,tuomet tuose tuneliukuose vandens kondensatas puikiai pasisavina orą ir vyksta tam tikros cheminės reakcijos.pažiūrėkit į mišką,jo niekas netręšia,bet jis auga net per kelis ardus,išaugina fantastišką kubatūra gyvosios medžiagos.kodėl?nes pats save mulčiuoja!su pieva tas pats.joje pilna negyvos žolės,paviršius drėgnas,vyksta darbas ir visi ten puikiai sugyvena!net sukasta užmulčiuota žemė bus labai puiki,nors ir ne tokia,kaip ilgą laiką neliesta.tikriausiai svarbiausia,kad Jūsų naudojama žemė būtų laidi(suspaudei kiek turi smarvės kumštyje) ir jei suspausta ji nesunkiai subyra-puiku!
Taip pat naudojant šį metodą auginant daržoves Jums nereiks ravėti,purenti ir pan. Neesu šios srities žinovas,tik pradinukas,bet kiek atsiminiau tiek bendrais bruožais aprašiau,net telefonas baigia išsikraut.internete pilna info LT kalba,netingėkit,jei netikit patys įsitikinti kas ir kaip!
Ši "technika" puikiai tinka negalintiems dažnai prieiti prie augalų.
Moderatoriai nekelkite šios temos į technologijas,tai grynai outdoor reikalai,ačiū!
Pridursiu,kad pats mulčiuoju jau paaugusius(apie 7-10d)amžiaus augalus. Dėl tręšimo siūlau Patiems spręsti,bet manau,kad bent sumažinti koncentracija tai tikrai galima.visu kitu Patys įsitikinsite,vadovaukitės logika ir sukauptomis žiniomis! :)
Geros dienos ir daug saulės
Vartotojo avataras
Rastafari
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 281
Užsiregistravo: 2012-05-06, 22:38
Reputacija: 7

Re: Mulčiavimas

Standartinė Rastafari »

Outdoor skiltyje ši technologija, kiek atsimenu, jau buvo aptarta ir tikrai yra veiksminga :x:, o šiaip tikrai patarčiau nebandžiusiems dar išbandyti, nes, kaip aukščiau minėta, galima išsiversti tik lankant spot'ą augalų sveikatos reikalais ir nebereikia rūpintis laistymo reikalais (bent jau tipišką lietuvišką vasarą) :V:
Vartotojo avataras
SnowStorm
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2011-04-24, 17:10
Reputacija: 15

Re: Mulčiavimas

Standartinė SnowStorm »

Siemet butinai pabandysiu :) O nieko tokio jei mulcius liecia augalo kota?
Paskutinį kartą redagavo SnowStorm 2013-05-27, 21:30. Iš viso redaguota 1 kartą.
razylich
Naujokas
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 2012-09-28, 22:35
Reputacija: 0

Re: Mulčiavimas

Standartinė razylich »

Turiu toki kvaila klausyma, ta nurauta zole det reik ant pacio augalo ar ant zemes kur jis auga?
Jezus :)
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2010-12-18, 22:30
Reputacija: 0

Re: Mulčiavimas

Standartinė Jezus :) »

Aplink jį,ant visos kastos duobės,galima ir plačiau.karts nuo karto reik papildyt mulčią,nes jį valgo :) šeip kol mažiukas augalas gali mažytį ratuką palikt neuždengta,poto paaugus augaliukui apdėt ir aplink patį kotą mulčiumi.
pompapiras
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 211
Užsiregistravo: 2012-07-15, 19:55
Reputacija: 0

Re: Mulčiavimas

Standartinė pompapiras »

Paskaiciau pradzia, pagalvojau kas per durnius, tada paskaiciau toliau ir supratau kame diela :D
As pats mulchui naudosiu komposta, kadangi nenoriu naudot cheminiu trasu, tai taip pat geras budas maitint augala, o jei naudociau sviezius dalykus mulchui, jie tiesiog per letai skaidytusi kad pamatint augala.
pompapiras
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 211
Užsiregistravo: 2012-07-15, 19:55
Reputacija: 0

Re: Mulčiavimas

Standartinė pompapiras »

Derlingumas nepriklauso nuo oro kiekio zemeje, oras tik itakoja maisto isisavinima augalui, kuo daugiau oro tuo greiciau tai vyksta, tai oras itakoja tik isisavinimo greiti, o ne derlinguma.
xdevelo
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 252
Užsiregistravo: 2013-01-24, 04:54
Reputacija: 4

Re: Mulčiavimas

Standartinė xdevelo »

Cia ziuriu kalba eina apie zeme, tai pridursiu, jeigu neperkat zemiu ir sodinat y paprasta lauko zeme, tai geriau prisikaskit zemes perdirbkit ja ir galesit ja naudoti kad ir simta kartu, tik tiek kad po kiekvieno auginimo ja reiks perdirbti, O kame esme?, jus vis bandot upgradinti paprasta lauko zeme, ir tada prasideda tokios temos, kurios nuveda prie neigalejimo nusipirkti arba gauti geros zemes cannabis augalams.
Issamiau apie zemes perdirbima.
http://www.femaleseeds.nl/en/article/so ... g-154.html
420magazine
pompapiras
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 211
Užsiregistravo: 2012-07-15, 19:55
Reputacija: 0

Re: Mulčiavimas

Standartinė pompapiras »

As is 2 perskaitytu knygu (1 apie ganja, kita bendrai apie visus) supratau 1 gera buda paruosti zeme auginimui, pridek tinkama kieki komposto ir ji paruosta, taip pat galima naudot ir budus kaip mulchavima, tik mulchavimas suformuoja gera zeme labai letai, uztat turint daug laiko tokiu budu galima pasiekti nuostabiu rezultatu, pavyzdziu sukrovus dideli kieki medzio drozliu-skeveldru virs zemes ploto, po keliu metu tos visos drozles pavirstu i nuostabia maistinga zeme pranokstancia bet koki pirktini humusa-komposta ar beleka.
xdevelo
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 252
Užsiregistravo: 2013-01-24, 04:54
Reputacija: 4

Re: Mulčiavimas

Standartinė xdevelo »

Tai taip ir yra, as kai pamaciau kad zemes nepripirksi, nebent palete uzsisakyti pigiau iseitu, tai pradejau perdirbineti, pirma pigu, antra paprasta ir trecia gali paeksperementuoti :)
420magazine
Vartotojo avataras
YraDvidesimtSimboliu
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 885
Užsiregistravo: 2013-03-11, 09:55
Reputacija: 24

Re: Mulčiavimas

Standartinė YraDvidesimtSimboliu »

Visa tai ką Jėzus patarė yra dalykai, kuriuos turi daryti visi. Į tą temą visiems siūlau paskaityti knygą "Protingas daržas", ten taip pat yra puikių minčių :)
Taip pat siūlau atsisakyti cheminių trąšų - jos žudo žemės mikroflorą, kenkia aplinkai, užteršia vandens telkinius, nuo trąšų jie pradeda pelkėti. Organiškai auginta :x: būna skanesnė, dažnai organinių trąšų galima pasirinkti nemokamai. Užmirškime sovietinį palikimą.
Don't panic if it's organic :]
medelynas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 172
Užsiregistravo: 2013-01-15, 22:50
Reputacija: 11

Re: Mulčiavimas

Standartinė medelynas »

Labai gaila, kad dažnas išgirdęs žodį trąša pagalvoja apie salietrą. Šiaip tai man kaip nemažą laiko dalį gyvenančiam tarp laukų ir miškų tikrai labai baisu dėl 'šiuolaikinio' žemės ūkio. Blin kur aš gyvenu kiekvienas ūkininkas rimčiau auginantis ir turintis bent kelis ha žemės turi bent šiokį tokį traktorių tai žiauru, pastoviai purškia tuos laikus, varo su savo achemos nesąmonėm, aišku tie javai kaip ant steroidų auga, bet geriausias dalykas tame, kad jie susiduria su problema kai reikia juos realizuot :D mažai kas nori pirkti jų derliaus, nes ten visiška priešingybė terminui "ekologiškai švaru" :D baisiausia, kad reikia gerti vandenį iš šulinio, o visos tos purskiamos, barstomos nesąmonės pasiekia gruntinius vandenis :|
Aš mulčui naudoju žolę, kuri lieka po vejos pjovimo, pjuvenas, kai jų turiu arba smulkintus šiaudus, kas kažkiek laiko vis papildau. Nes šiaip tai pirkti mulčą iš parduotuvės yra nesąmonė, man tai yra kosminė kaina, ypač kai jo reikia labai daug, gelėm, medeliam, vaiskrūmiam, daržovėm...
Vartotojo avataras
YraDvidesimtSimboliu
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 885
Užsiregistravo: 2013-03-11, 09:55
Reputacija: 24

Re: Mulčiavimas

Standartinė YraDvidesimtSimboliu »

O jei naudoti akmenis ar plėvelę? Kalbu konkrečiai apie partizaninį auginimą, kai į spotą neprilakstysi. Realiai mulčas yra bet kas kas pridengia žemę. Mano nuomone žole mulčiuoti tokiu atveju yra nesamonė, ji suyra per nepilnas dvi savaites. Aš naudojau keramzitą, jis gerai pasiteisino. Aišku auginant prie namų žole apdėti nėra problema. Dar kažkas minėjo apie mulčo krūveles. Mulču neturi būti apdėtas stiebas, jį pradės pulti ligos. Pjuvenos - gerai, kai žemėj nėra pH problemų.
cky
Naujokas
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 2014-04-22, 18:29
Reputacija: 0

Re: Mulčiavimas

Standartinė cky »

Gal kas mulciavimui esat naudoje kakavos pupeliu lukstus? :) Kalbu apie indoor
[ nuotrauka ]

Raso kad geras kalio saltinis. As siandien isbandziau, namai labai skaniai kvepia :)
Shmalius
Naujokas
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2015-04-06, 00:48
Reputacija: 0

Re: Mulčiavimas

Standartinė Shmalius »

Sodyboje pasodinus jaunus medelius ar krūmus aplink jų kamieną apdedu paprasto kartono, jis ilgai nesuįra, praleidžia vandenį, nieko nekainuoja, puikiai atlieka žolės augimo sustabdymo funkciją, manau po juo kaip ir po pirktinių žievių ar kitokiu mulču verda gyvenimas kuris augalam atneša naudingų medžiagų. Ar esat kas bandę naudot kartoną vietoj mulčo - auginant kanapes ?
Ką manot apie tokį sprendimą ?
Vartotojo avataras
G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2657
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 133

Re: Mulčiavimas

Standartinė G. »

Kartono nebandžiau, bet tavo logika man patinka :) Šiaip pamąsčius, tai man regis, kad geriausias mulčiavimo variantas yra tiesiog visokios žolės, kadangi žolių mulčias yra akytas, jeigu galima taip išsireikšti, ir žemė tiesiog lengviau kvėpuoja + visai kitokia organika nei kartono. Žolės/šiaudai dar savo "trąšą" nuleidžia. Manau, kad skaidytojam, tokiem kaip sliekam ir pan. mirusią organiką mieliau drožti nei kad ten kokį kartoną. O šiaip būtų geras, jei daugiau papasakotum apie savo metodiką, kaip tu ten dedi tą kartoną? Tiesiog kloji lakštais, drąskai į skutelius ir barstai ar kaip?
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan
Marcela
Naujokas
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2015-04-20, 23:32
Reputacija: 0

Re: Mulčiavimas

Standartinė Marcela »

cky rašė:Gal kas mulciavimui esat naudoje kakavos pupeliu lukstus? :) Kalbu apie indoor
[ Paveikslėlis ]

Raso kad geras kalio saltinis. As siandien isbandziau, namai labai skaniai kvepia :)
irgi noreciau suzinoti ar naudinga butu naudoti kakavos lukstus mulciavimui ?
bill
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2012-07-08, 23:38
Reputacija: 0

Re: Mulčiavimas

Standartinė bill »

As naudojau, bet kaip suzinoti kokia jie nauda atnese turbut neymanoma, augo puikiai.
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Shmalius
Naujokas
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2015-04-06, 00:48
Reputacija: 0

Re: Mulčiavimas

Standartinė Shmalius »

G. rašė:Kartono nebandžiau, bet tavo logika man patinka :) Šiaip pamąsčius, tai man regis, kad geriausias mulčiavimo variantas yra tiesiog visokios žolės, kadangi žolių mulčias yra akytas, jeigu galima taip išsireikšti, ir žemė tiesiog lengviau kvėpuoja + visai kitokia organika nei kartono. Žolės/šiaudai dar savo "trąšą" nuleidžia. Manau, kad skaidytojam, tokiem kaip sliekam ir pan. mirusią organiką mieliau drožti nei kad ten kokį kartoną. O šiaip būtų geras, jei daugiau papasakotum apie savo metodiką, kaip tu ten dedi tą kartoną? Tiesiog kloji lakštais, drąskai į skutelius ir barstai ar kaip?
Ne, nedrąskau.. Tiesiog praplešių šiek tiek lakštą, kad į praplįštą tarpą tilptų augalo kamienas, "užmaunų" kartoną ant kamieno ir prispaudžiu prie žemės.. Tai tiek to metodo..
Balsas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2014-02-25, 11:49
Reputacija: 12

Re: Mulčiavimas

Standartinė Balsas »

Turiu įrengęs pora sliekynų/kompostinių, sliekai kartoną tarkuoja labai noriai, net mieliau nei pernyksčius lapus :) kaip mulčas kartonas visai neblogas dalykas, labai patogu formuojant naujas lysves ir pan
Rašyti atsakymą