Nuotrauka Nuotrauka

Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2657
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 133

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė G. »

Galima vadinti kaip tik nori :) Svarbiausia suprasti, apie ką eina kalba :) Trichomai, trichsai, derva, kristalai, kifas, cukrus, mėsą, plaukai, sniegas, grybai, pimp...ai :D Žo, kaip pavadinsi taip nepagadinsi ;) Bet oficialiai "resin glands" tai ir gaunasi "dervos liaukos" :) Terminologiją vistiek reikia kartas nuo karto sulietuvinti, nes kai bus legalu, reikės į visokius teisės aktus surašintėti, moksliniuose tyrimuose naudoti ir šiaip bendram supročiui :)
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan
kulturingas
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 646
Užsiregistravo: 2013-05-11, 10:50
Reputacija: 16

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė kulturingas »

G. rašė:Galima vadinti kaip tik nori :) Svarbiausia suprasti, apie ką eina kalba :) Trichomai, trichsai, derva, kristalai, kifas, cukrus, mėsą, plaukai, sniegas, grybai, pimp...ai :D Žo, kaip pavadinsi taip nepagadinsi ;) Bet oficialiai "resin glands" tai ir gaunasi "dervos liaukos" :) Terminologiją vistiek reikia kartas nuo karto sulietuvinti, nes kai bus legalu, reikės į visokius teisės aktus surašintėti, moksliniuose tyrimuose naudoti ir šiaip bendram supročiui :)
Pagal terminologija tai "resin gland" yra tas burbuliukas ant trichomos :) Nes trichoma gali buti ir be resin gland'o :) Tiesiog toks plaukelis uzauges - trichoma. Burbuliukas ant trichomos - resin gland'as.
Matthew 13:1-23, Mark 4:1-20, and Luke 8:4-15
Chuck enough seeds down and something good will happen somewhere.
Vartotojo avataras
G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2657
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 133

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė G. »

Hmmm.. o bet juk resin'as nesikaupia tik burbuliuke :) Burbuliuke jo tik dauguma būna, nes ten tas burbuliukas yra ale kaip "spec konteineris" resin'ui (resin'u aš laikau pačią dervą, kuri gintaro/rusvos spalvos arba jeigu mažai koncentruota tai kaip debesėlis), tai resinas, juk ne tik burbuliuke būna, tai nesuprantu kodėl tavo apsakomas plaukas neturėtų būti vadinamas resin gland'o dalimi. O resinas juk į tą burbulą keliaują per stulpą (plauką), tai aš linkęs ir tą stulpą taip pat laikyti resin gland'u, nes ir jame kaupiasi resin'as supranti? Tas stulpas irgi gamina, vysto resin'ą ir siunčia į jį konteinerį (į burbulą). Man trichoma yra visas darinys - ir 1. bala iš kurios auga 2. stulpas ir 3. burbulas kuris išauga iš stulpo. Man resin gland'as yra visas kristalas, nes resin'o yra ir 1. augalo paviršiuje esančioje baloje ir 2. stulpe augančiame iš balos ir 3. burbule kuris auga iš stulpo :D Žodžiu sviestas sviestuotas :)

Nu va dar su paint padariau kažką :D

[ nuotrauka ]
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan
Vartotojo avataras
YraDvidesimtSimboliu
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 885
Užsiregistravo: 2013-03-11, 09:55
Reputacija: 24

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė YraDvidesimtSimboliu »

Neteisingai, G. Ne iš oro pimpailos svaiginančios auga. Tai kaip tu nupiešei trichomą, pavadinęs resin glandu neatspindi tikrovės, prašau pasidomėti!
http://www.cannabisculture.com/content/inside-trichome
https://www.icmag.com/modules/Tutorials ... g/1529.htm
Vartotojo avataras
G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2657
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 133

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė G. »

Blin, jus čia visi gal prisirūkę? Y20S tu, ką? Galvojai, kad aš čia imsiu ir darysiu enciklopedijos lygio iliustraciją? Brukšt brukšt su paint, 5min ir baigta. :rofl: Nesuprantu, kas čia neteisingai? Va citatos iš tavo numestų linkų ir jas prilyginsiu savo meno kūriniui ir rašliavoms:

pirma citata bus iš https://www.icmag.com/modules/Tutorials ... g/1529.htm
Although cannabis resin glands called trichomes are structurally diverse, they come in three basic varieties:
Čia labiau kultūringui, nes jis sakė, kad resin gland = burbuliukas ant trichomos. Taigi, pagal citatą, resin gland = trichome? Sinonimai.

antra citata iš abiejų, apie Bulbous rūšies dervos liaukas (trichomus), čia jau tau, Y20S :) :
The bulbous type is the smallest (15-30 micron). From one to four cells make up the "foot" and "stalk," and one to four cells make up the "head" of the gland. Head cells secrete a resin - presumably cannabinoids, and related compounds which accumulate between the head cells and the cuticle. When the gland matures, a nipple-like protrusion may form on the membrane from the pressure of the accumulating resin. The bulbous glands are found scattered about the surfaces of the above-ground plant parts.
Foot - mano paveiksle "bala"
Stalk - mano paveiksle "stulpas"
Head - mano paveiksle "burbulas"

Mano paveikslė bulbous - septintas, aštuntas, dešimtas iš kairės. Kas čia neteisingo?

Kita citata iš abiejų apie Capitate-Sessile rūšies dervos liaukas:
The second type of gland is much larger & is more numerous than the bulbous glands. They are called capitate, which means having a globular-shaped head. On immature plants, the heads lie flush, appearing not to have a stalk and are called capitate sessile. They actually have a stalk that is one cell high, although it may not be visible beneath the globular head. The head is composed of usually eight, but up to 16 cells, that form a convex rosette. These cells secrete cannabinoids, and related compounds which accumulate between the rosette and it's outer membrane. This gives it a spherical shape. The gland measures from 25 to 100 micron across.
mano paveiksle capitate-sessile - trečias, šeštas ir vienuoliktas iš kairės. Kas čia neteisingo?

kita citata iš abiejų apie Capitate-Stalked rūšies dervo liaukas:
Cannabinoids are most abundant in the capitate-stalked gland which consists of a tier of secretory disc cells subtending a large non-cellular secretory cavity. During flowering the capitate glands that appear on the newly formed plant parts take on a third form. Some of the glands are raised to a height of 150 to 500 micron when their stalks elongate. These capitate-stalked glands appear during flowering and form their densest cover on the female flower bracts. They are also highly concentrated on the small leaves that accompany the flowers. The male flowers have stalked glands on the sepals, but they are smaller and less concentrated than on the female bracts. Male flowers form a row of very large capitate glands along the opposite sides of anthers.
Akivaizdžiai, mano paveiksle capitate-stalked - pirmas, antras, ketvirtas, penktas ir devintas iš kairės ir tas, kuris iškeltas bei padidintas tam, kad pavaizduoti 3 trichomo sudedamąsias dalis - foot, stalk, head - bala, stulpas, burbulas = problem?
Y20S rašė:Ne iš oro pimpailos svaiginančios auga.
O iš kur gi daugiau svaiginančios pimpailos (apie dervą ir joje esantį THC kalbam ane?), jeigu ne iš oro? :D nebūt oro nebūt svaiginančių pimpailų, bet vien oro nepakanka. Kad pasigamintų derva ir THC tai yra reikalingi faktoriai ir iš lauko ir iš augalo vidaus - kelis faktorius iš lauko pažymėjau savo paveiksle - UV, tempsai, H20 :D Vidiniai faktoriai - resin glando ir paties resin'o atomai - juos matai žaliame lapo paviršiuje ir ten kitur, kur ruda ir kur geltona, bet beveik kaip balta :) Norėtum kad čia visokias ląsteles, pūsles, endoplazminius tinklelius ir t.t. nurodinėčiau :D Faktas kaip blynas, kad susidarytų derva reikia medžiagų ir iš lauko ir iš augalo vidaus. Taip pat faktas kaip blynas, kad "burbulas" arba "spec konteineris resin'ui" arba kaip sako profesorius iš icmag - "sekrecijos ertmė" nėra vienintelė vieta, kur gaminasi ir tūno derva. Derva kaip jau sakiau ir kaip matot mano paveiksle yra ir "baloje" ir "stulpe" ir "burbule".

Ir dar pasakykit, kad kažkas čia neteisinga :arrow:

[ nuotrauka ]

įžvelgiat gintaro spalvą "balose"? Gintaro spalva tai derva. Įžvelgiat gintaro spalvą "stulpuose"? Ižvelgiat gintaro spalvą "burbuluose"? Įžvelgiat, taip, kad atsi*isam :D Viskas čia teisingai, tik skaityt reikia mokėti :D :V:

P.S. naudingi linkai, Y20S ;) gaila tik, kad man nieko naujo taip ir neparodėi.. bet CHEI! Kitiems pravers :)
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan
Vartotojo avataras
G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2657
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 133

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė G. »

Na, ir dar pridursiu, kad ir tuose linkuose esančiuose paveikslėliuose, Y20S, kur numetėi, tai ten irgi resin glandai neatspindi tikrovės, nes nėra pavaizduota kaip jame gali būti 60+ fitokanabinoidų + šimtai kitų medžiagų, iš kurių jie susidaro. Yra absoliučiai neįmanoma sukurti stabilaus resin gland'o paveikslo, kuris atspindėtų tikrovę. Vienintelis būdas sukurti resin glando paveikslą, kad atspindėtų tikrovę yra labai sudėtingas, bet ir tai kažin ar atspindėtų tikrovę - maždaug tokiu principu: http://htwins.net/scale2/ , http://io9.com/the-largest-photo-ever-t ... -975127382 - turėtum galėti scroll'inti paveikslą, kad iš makro vaizdo galėtum prizoominti į mikro vaizdą neiškraipant viso paveikslo. Turėtų būt padaryta jau ten, velniai žino, kiek jota(1000^8)pixelių nuotrauką ar paveikslas...
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan
Vartotojo avataras
YraDvidesimtSimboliu
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 885
Užsiregistravo: 2013-03-11, 09:55
Reputacija: 24

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė YraDvidesimtSimboliu »

G. rašė:burbulas nėra vienintelė vieta, kur gaminasi ir tūno derva
Neteisinga šitai, bent iš dalies. Ten buvo parašyta apie sintezę, Ji vyksta TIK galvoje, na o nedidelė dalis THC nuteka ir į trichomos kotelį.
Aš iš idėjos nesutikau su tavo papaišymu, kad trichoma yra vienas didelis resin gland'as, kaip tu jį apvedžiojai. Juk derva gaminasi tik kepurėje! Tačiau jeigu gilinamės į terminologiją, turėtum ir pats sutikti, kad trichomos negalima vadinti resin gland'u net ne dėl to, kad ne visos jos dalys gamina THC, o dėl to kad tai yra tiesiog klaidinga, nes pati trichoma nėra liauka. Tiesa, kad šiek tiek prisipisin*ju, tačiau pats išreiškei norą turėti lietuviškus žodžius, jį pilnai palaikau, tačiau tam reikia pirma atsijoti angliškai kas yra kas. Aš galiu kanapes grybais vadinti, ir tai nieko neduos, tik suklaidins kitus. --==::~~
cannabisculture rašė:THC and other cannabinoids are produced in only one place on the cannabis plant: inside the heads of the trichomes.
Sakei nieko naujo neišmokai. Perskaityk prieš konstatuodamas :D
Vartotojo avataras
G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2657
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 133

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė G. »

Vargeli, tu mano.. :D Vėl tą patį :D Kaip tai negalima resin gland'o vadinti trichomu? :rofl: galima, juk tai yra sinonimai :D
icmag rašė:Although cannabis resin glands called trichomes are structurally diverse, they come in three basic varieties:
icmag'ui galima resin gland'us vadinti trichomais, o man jau negalima, ane? :D Jeigu manęs nediskriminuotumėt, tai tada sutiktumėt, kad resin gland = trichoma. Trichoma - visas kristalinis statinys. Trichoma = foot + stalk + head. Trichoma = resin gland.
icmag rašė:resin glands called trichomes
Taip, THC ir kiti kanabinoidai PRADEDA gamintis trichomos/resin gland'o galvoje, bet resin glando galva yra tik viena iš trijų viso resin gland'o sudedamųjų dalių, o ne visas resin gland'as :) Visas resin glandas - liauka - yra visas tas baltas snarglys, kuris turi pėdą, kuris turi ir kotą ir kuris turi kepurę :D

Visiškai sutinku ir niekada neprieštaravau, kad THC ir kiti fitokanabinoidai (resin'o pavidalu) PRADEDA sekretuotis resin gland'o galvoje, juk jis saugo kanapę nuo pavojingų šviesos spindulių, o šviesos spinduliai spinduliai juk nepradės į resin gland'ą plūsti iš paties augalo vidaus, tik iš viršaus, tik iš išorės, tik nuo galvos :) Bet tai kaip galima sakyti, kad jie nesigamina kote ir pėdose? Kaip tada jie ten patenka? Nuteka žemyn kaip iš čiaupo? Tas nutekėjimas ir yra gamyba nes jeigu neįvyktų nutekėjimo procesas, tai THC ir kiti kanabinoidai (resin'o pavidalu) ir liktų tik resin gland'o (trichomos :)) galvoje :D Taip jis pradeda gamintis nuo trichomo (resin gland'o :)) viršaus (galvos), tada gaminasi žemyn į trichomo (resin gland'o :)) kotą, ir tada gamanasi dar žemyn į trichomo (resin gland'o :)) pėdą (foot) ir - nuo šitos dalies nepagrįsta, bet aš bandau logiškai samprotauti - jeigu yra pakankamai medžiagų tolimesnei resin'o gamybai (nutekėjimui), tai jis pradeda gamintis (arba nuteka) ir po kanapės augalo kutikule, prasimuša pro epidermį ir net pasiskirsto tarp chloroplastų. Bet vieną abu puikiai žinom, kad THC ir kiti fitokanabinoidai gaminasi nuo viršaus ir sėda (gaminasi) į apačia, o ne nuo apačios į viršų :)
icmag rašė: Head cells secrete a resin - presumably cannabinoids, and related compounds which accumulate between the head cells and the cuticle.
Kur raudonai, tai tu man nori pasakyti tai. O kur mėlynai, tai aš tau noriu pasakyti tai :) Tarp head cells'ų ir lapo ar calyx'o (taurelės) kutikulės yra dar ir stalk cells'ai ir foot cells'ai - resin gland' arba trichomo dalys.

Viena vieta, kur galėjau klaidingai suformuluoti, tai čia:
G. rašė:O resinas juk į tą burbulą keliaują per stulpą (plauką), tai aš linkęs ir tą stulpą taip pat laikyti resin gland'u, nes ir jame kaupiasi resin'as supranti? Tas stulpas irgi gamina, vysto resin'ą ir siunčia į jį konteinerį (į burbulą).
Čia aš parašiau taip, kad leidau suprasti, kad pats resinas iš apačios į viršų eina, negerai parašiau, nes omeny turėjau medžiagas reikalingas resinui pavirsti resinu. Vienos medžiagos (resin'o sudėtinės dalys iš augalo vidaus) kyla per stulpą į burbulą, o burbule resin'o sudėtinės dalys reaguoja su išorės resin'o sudėtinėm dalim (pvz UV spinduliais) ir taip kaip 0.5+0.5=1 ima sekretuotis jau pats resinas, ir tada ima gamintis, sėsti žemyn. Resin'as veikia ir kaip kremas nuo saulės tai jis turi apsaugoti augalo lapo ar žiedo taurelės kutikulę, epidermį, kad nepažeistų vidinių organų. Nes o jeigu trochomas stovy aukštyn kojom? Iš apatinės lapo pusės arba palinkęs žemyn nuo calyx'o. Rasinas irgi pradės gamintis burbule, bet jis bus traukiamas į augalą, tai gausisis, kad resinas pasigamina žemiau esančiame burbule ir kyla per kotą į pėdą, kad pasiektų lapo ar calyx'o kutikulę, epidermį, kad apsaugoti vidinius organus. Medžiagų apykaitos procesas besigaminant resinui vyksta į abi puses - vienos medžiagos keliauja į burbulą, kitos iš burbulo jau kartu su resin'u yra transportuojamos į augalą.

Tikiuosi, kad pakankamai aiškiai parašiau, kodėl resin gland'ą GALIMA vadinti trichomu :D ir GALIMA vadinti, nes trichomas arba kitaip tariant resin gland'as :D yra vienas kūnas, kūrį sudaro head, stalk ir foot :rofl: Nu daugiau neberašysiu apie apie tai :D Galit skaityti, bet resin glandas, aš jums sakau - resin gland'as yra NE TIK burbulas, o ir kotas ir balutė esanti ant lapo ar žiedo taurelės kutikulės :) Nesvarbu, kad resin'as PRADEDA gamintis galvoje, svarbu, kad resin'as pasiskirsto ir kote ir pėdoje (ir galbūt pačio lapo viduje). Resin glandas - dervinė liauka yra visas baltas snarglys, kuris pildosi gintarinės spalvos derva :!: nu kitaip negaliu aš :D Keičiam temą.. Sugalvokim jau kitą elementarų klausimą :)
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan
Dafkexxl
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 93
Užsiregistravo: 2012-01-06, 22:26
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Dafkexxl »

Sveiki,padėkite man apskaičiuoti kiek 600w jos lempa su 600w užvedimo starteriu prisuka man elektros į mėnesį , labai aciu
Vartotojo avataras
YraDvidesimtSimboliu
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 885
Užsiregistravo: 2013-03-11, 09:55
Reputacija: 24

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė YraDvidesimtSimboliu »

Vadink tu trichomą resin gland'u, kol nepriskirsi VISOMS jos dalims dervos išskyrimo nuopelnų.
Pripylęs puodelį vandens galėtum sakyti, kad jis vandenį pagamino? :D Derva gaminasi TIK galvoje, tai citavau jau ankstesnėje žinutėje. Taip, derva po to pasiskirsto po trichomą, su tuo sutinku, tačiau sakyti, jog visa trichoma gamina dervas - neteisinga. Jos prisideda prie gamybos, bet negamina.
Geriau paskaičiuokit tam čiuveliui kiek elektros sunaudoja jo lempa, kas mokat, nes mes su G kaip du ožiai ant tilto :D forumui tai naudos daug neduos, todėl sutinku - temą keičiam.
Kiek laiko nuo apvaisinimo iki sėklos? Pasidalinkit patirtim.
Vartotojo avataras
G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2657
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 133

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė G. »

Tą parašiau prieš eidamas miegoti, tai blia užmigti negalėjau :D Trichomai ramybės nedavė, spaudimas pakilo, jaučiausi, kažko iki galo nepadaręs,tai va, susapnavęs pranašingą sapną nupiešiau kitą piešinį :D :

[ nuotrauka ]

Visa trichoma yra dervos gaminimo liauka. Todėl sakyti, kad trichoma gamina dervas yra teisinga, lygiai taip pait kaip ir yra teisinga sakyti, kad prisidėjimas prie gamybos ir yra gamyba :) Jeigu neprisidėtų prie gamybos, tuomet visiškai su tavimi sutinku - tada jos negamintų. Trichomos dalys veikia kaip 1 komanda, todėl visų nuopelnų tik galvai sužerti negalima. Dervos išskyrimo nuopelnai atitenka visam trichomui. Bet čia tik apie dervos liaukas kalbant. Dervos gamybos nuopelnai atitenka ir augalo šaknims, ir lapams visasm visam augalui. Todėl sakyti, kad kanapės augalas gamina resin'ą taip pat yra teisinga. Na bet tai juk nėra ginčas :) Sakoma, kad geriausia mokytis yra ne skaitant, o rašant :) Tai dabar šitiek prisirašę abu puikiai žinosim, kas yra trichomai, lol :D

Y20S, nei vienas nei kitas neinam per tiltą? šokam abu į upę :)


Pliumpt!

Dafkexxl, nesu labai patyręs elektros sąnaudų skaičiuotojas bet kartais ne:

600W x (valandų skaičius, kiek lempa yra įjungta) , paverti kilovatais ir padaugini iš elektros kainos (Lt/kWh)?

Pvz. 600W lempa įjungta 18h per parą, tai 600x18 x31 diena = 334.8 kWh x ~40centų/kWh = 133 litai per mėnesį? Ne? Pataisykit elektrikai :)

Žinau, kad galima sutaupyti jeigu kaiščius ištrauki iš elektros lizdo :D

Y20S, aš kai sėklinau ruderalį tai nuo apdulkinimo iki pilnai subrendusio riešuto praėjo apie 3 savaites. Ant šiųmetinių sativų 3-4 savaites, bet čia dar priklauso, nes vienos sėklos bręsta greičiau, kitos lėčiau, vienos kiek didesnės, kitos mažesnės. Bet taip kad sėklos prinoktų iki black mamba juodumo tai užtruko apie geras 4 savaites. + Ant dar kito ruderalio turiu įtarimą, kad pati BE APDULKINIMO pradėjo gaminti sėklas (2 sėklas), žinau skamba lyg ir neįmanomai, bet tai įvyko - be apdulkinimo aptikau 2 mažytes mažytes sėklytes, auginta ten, kur pollenas negalėjo pakliūti. Bet tos dvi sėklikės nesudygo, iš akies matėsi, kad nepribrendusios, tai nelabai buvo ir ko tikėtis. Augalui buvo ~7mėnesiai, žydėjo maždaug 5 iki kol savaime pradėjo gamin sėklas. Sąlygos irgi nebuvo pačios geriausios - palangė.
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan
Dafkexxl
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 93
Užsiregistravo: 2012-01-06, 22:26
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Dafkexxl »

O prisiskaiciuoja tas aparatas kur uzveda ta hps lempa 600w ar jis tik uzveda ta lempa ar jis siurbe elektra jei ?
Vartotojo avataras
G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2657
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 133

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė G. »

Aš kaip suprantu, tai tas aparatas (balastas) siurbia 600w elektrą iš lizdo ir tuos pačius 600w paduoda lempai, kad šviestų.
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan
Bevardis
Naujokas
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2013-10-14, 18:11
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Bevardis »

Vartotojo avataras
YraDvidesimtSimboliu
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 885
Užsiregistravo: 2013-03-11, 09:55
Reputacija: 24

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė YraDvidesimtSimboliu »

Galiu. Žemės Vitaplant šiltnamiams, sulaukta neblogų rezultatų.
Trąšos... Tegu pataria jas naudojantys, aš OD tik arbatom mėšlo girdau. Gali pasiimti kad ir šitas vegetacijai, ta prasme turi skaičiukai būti panašūs +-, ir kad nebūtų daug kalio, o žydėjimui pasiimk su daugiau fosforo :) Esmė kad būtų nedaug kalio, normaliai azoto vegetacijai, o žydėjime ŠIEK TIEK daugiau fosforo :D
aeria
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 55
Užsiregistravo: 2013-02-07, 10:26
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė aeria »

pavioletinave lapai del salcio? (pure ak) siltnami :)
Vartotojo avataras
YraDvidesimtSimboliu
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 885
Užsiregistravo: 2013-03-11, 09:55
Reputacija: 24

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė YraDvidesimtSimboliu »

Taip. Šiltnamy šalnos irgi būna.
Kentas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 118
Užsiregistravo: 2013-06-27, 15:43
Reputacija: 5

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Kentas »

Žmonės, gal patartumėt čainikui, o tai jau viltį prarandu.

Bandžiau sudaiginti 3 sėklas (AK-48) reguliaras. Bet daiginau nebaigtame statyti, neapšildomame name. Daiginau drėgnoje kempinėje, maišelyje, bokse kurio viduje radiatorius. Sėklos prasiskleidė, bet pasodintos nesudygo. Pagalvojau, kad gal dėl temperatūrų šoko. Juk kai išiminėjau iš bokso pažiūrėti ar nesudygo, kambaryje būdavo apie 12-13 laipsnių.

Tada nusprendžiau sudaiginti jau normaliame name, ten iš seno kompo pasidariau boksiuką su 2 x20 w 4000K lemputėmis, grynai sudaiginimui, paskui perneščiau į didelį boksą. Ir dabar jau sodinau taip: vieną sėklą Amnesia fem iškart į drėgną gruntą mažame durpių vazonėlyje. Vazonėlį uždengiu 0,5 litro plastikine permatoma stikline (alų į tokias per koncertus pilsto) ir po lempomis. Kitą sėklą Northern Lights parą mirkau grynai vandenyje ir išbrinkusią, bet nesudygusią į gruntą taip pat kaip ir pirmą. Kitas dvi AK-48 sudaiginu kosmetinėje vatelėje, išleido apie 3-4 mm šaknelės, toliau vėl į durpių vazonėlius, į gruntą ir po plastikine stikline. Gruntą naudojau 3 tipų dėl visa ko.
Temperatūra bokse 24-26 laipsniai. Režimas 20/4. Blin galvojau nors vienas iš 4 tikrai sudygs. NIFIGA. Nuo pasodinimo tų, kurios nebuvo sudaigintos, praėjo jau 5 dienos, o nuo sudaigintų vatoje 4 dienos. Nieko. Net nežinau ar dar laukti.
Tiesa, sėklos iš skirtingų pardavėjų.
Ką aš darau ne taip? Dar liko kelios sėklos ir nenoriu sugadint. Gal nereikia tomis plastikinėmis stiklinėmis dengti, ar durpų vazonėliai netinka? Man jau protas neneša. :(
Bumbastiklas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 182
Užsiregistravo: 2012-12-22, 19:13
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Bumbastiklas »

Kišk tas sėklas iškart į žemę drėgną, uždėk ant viršaus vazoną ir laikyk šiltai. Viskas. Jokių nereikalingų masturbacijų. Dvi trys dienos, ir sudygs.
Closer
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 305
Užsiregistravo: 2013-06-29, 08:32
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Closer »

Kentas rašė:Žmonės, gal patartumėt čainikui, o tai jau viltį prarandu.

Bandžiau sudaiginti 3 sėklas (AK-48) reguliaras. Bet daiginau nebaigtame statyti, neapšildomame name. Daiginau drėgnoje kempinėje, maišelyje, bokse kurio viduje radiatorius. Sėklos prasiskleidė, bet pasodintos nesudygo. Pagalvojau, kad gal dėl temperatūrų šoko. Juk kai išiminėjau iš bokso pažiūrėti ar nesudygo, kambaryje būdavo apie 12-13 laipsnių.

Tada nusprendžiau sudaiginti jau normaliame name, ten iš seno kompo pasidariau boksiuką su 2 x20 w 4000K lemputėmis, grynai sudaiginimui, paskui perneščiau į didelį boksą. Ir dabar jau sodinau taip: vieną sėklą Amnesia fem iškart į drėgną gruntą mažame durpių vazonėlyje. Vazonėlį uždengiu 0,5 litro plastikine permatoma stikline (alų į tokias per koncertus pilsto) ir po lempomis. Kitą sėklą Northern Lights parą mirkau grynai vandenyje ir išbrinkusią, bet nesudygusią į gruntą taip pat kaip ir pirmą. Kitas dvi AK-48 sudaiginu kosmetinėje vatelėje, išleido apie 3-4 mm šaknelės, toliau vėl į durpių vazonėlius, į gruntą ir po plastikine stikline. Gruntą naudojau 3 tipų dėl visa ko.
Temperatūra bokse 24-26 laipsniai. Režimas 20/4. Blin galvojau nors vienas iš 4 tikrai sudygs. NIFIGA. Nuo pasodinimo tų, kurios nebuvo sudaigintos, praėjo jau 5 dienos, o nuo sudaigintų vatoje 4 dienos. Nieko. Net nežinau ar dar laukti.
Tiesa, sėklos iš skirtingų pardavėjų.

Ką aš darau ne taip? Dar liko kelios sėklos ir nenoriu sugadint. Gal nereikia tomis plastikinėmis stiklinėmis dengti, ar durpų vazonėliai netinka? Man jau protas neneša. :(

gal per giliai ikisai? :geek:
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas