Nuotrauka Nuotrauka

Vazonai

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
omax
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 271
Užsiregistravo: 2008-08-03, 12:46
Reputacija: 0

Standartinė omax »

Kdee rašė:Protip: niekada NIEKADA nepirk permatomu vazonu, nes saknims sviesa yra BLOGAI.
Nevisuomet! Ir tokiu tikrai yra, tarkim orchideju saknims butina sviesa, kitaip jos zutu, ir tikrai yra pirkt tokiu vazonu, net ir dideliu. :)
Mac
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 223
Užsiregistravo: 2008-02-14, 18:41
Reputacija: 0

Standartinė Mac »

omax rašė:
Kdee rašė:Protip: niekada NIEKADA nepirk permatomu vazonu, nes saknims sviesa yra BLOGAI.
Nevisuomet! Ir tokiu tikrai yra, tarkim orchideju saknims butina sviesa, kitaip jos zutu, ir tikrai yra pirkt tokiu vazonu, net ir dideliu. :)
Nežinai tai nešnekėk. Pvz orchidėjų kaip phalaenopsis šaknys vykdo fotosintezę ir šviesa joms nekenkia, bet jos kuo puikiausiai auga ir nepermatomuose vazonuose, permatomi vazonai yra skirti augintojo patogumui, kad matyti kada reikia laistyti, nes kol vazono šonai yra aprasoję, tol drėgmės augalui pakanka, nepatyręs augintojas tamsiam vazone greitai augalą supūdytų...
Bet tema ne apie orchidėjas manau :!: ;)
It's only a plant...
omax
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 271
Užsiregistravo: 2008-08-03, 12:46
Reputacija: 0

Standartinė omax »

Mac rašė:
omax rašė:
Kdee rašė:Protip: niekada NIEKADA nepirk permatomu vazonu, nes saknims sviesa yra BLOGAI.
Nevisuomet! Ir tokiu tikrai yra, tarkim orchideju saknims butina sviesa, kitaip jos zutu, ir tikrai yra pirkt tokiu vazonu, net ir dideliu. :)
Nežinai tai nešnekėk. Pvz orchidėjų kaip phalaenopsis šaknys vykdo fotosintezę ir šviesa joms nekenkia, bet jos kuo puikiausiai auga ir nepermatomuose vazonuose, permatomi vazonai yra skirti augintojo patogumui, kad matyti kada reikia laistyti, nes kol vazono šonai yra aprasoję, tol drėgmės augalui pakanka, nepatyręs augintojas tamsiam vazone greitai augalą supūdytų...
Bet tema ne apie orchidėjas manau :!: ;)
Na gal... Bet kazkokia yra i orchideju panasi tai jai butina sviesa, nes jos saknys virsui buna pagrindas ju... :)
atmazas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 132
Užsiregistravo: 2008-08-25, 13:51
Reputacija: 0

Standartinė atmazas »

Ar augalas leciau augs jeigu vazonas nedidelis, gali taip buti?
Justaxx
Naujokas
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 2008-05-23, 17:27
Reputacija: 0

Standartinė Justaxx »

Augalas augs gerai mazam vazone iki tol, kol jo saknims prades trukti vietos.Tada augimas suletes.Kai persodinsi i didesni vazona augalas vel prades augti greiciau.
Kdee
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 232
Užsiregistravo: 2008-06-03, 21:20
Reputacija: 0

Standartinė Kdee »

didesnis vazonas = daugiau saknu = didesnis derlius.
martynass
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 531
Užsiregistravo: 2008-08-17, 00:03
Reputacija: 0

Standartinė martynass »

Kokio dydzio vazono uztenka lowryderiams :?:
Justaxx
Naujokas
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 2008-05-23, 17:27
Reputacija: 0

Standartinė Justaxx »

5-7 litrai butu tikrai pakankamai
mymosaz
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 84
Užsiregistravo: 2008-05-29, 01:18
Reputacija: 0

Standartinė mymosaz »

juokingaij skamba 5-7l kaij pas mane stovi 40l kiekvienai :D
tai mano PIRMAS AUGINIMAS... bus ir antras....
omax
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 271
Užsiregistravo: 2008-08-03, 12:46
Reputacija: 0

Standartinė omax »

mymosaz rašė:juokingaij skamba 5-7l kaij pas mane stovi 40l kiekvienai :D
O tai kokiu augini?
martynass
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 531
Užsiregistravo: 2008-08-17, 00:03
Reputacija: 0

Standartinė martynass »

mymosaz rašė:juokingaij skamba 5-7l kaij pas mane stovi 40l kiekvienai :D
Arba tu klausimo mano neskaitei, arba pas tawe herbariumas rumu dydziu. As juk klausiu kokio dydzio vazono uztektu lowryder o ne bigbud '|
mymosaz
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 84
Užsiregistravo: 2008-05-29, 01:18
Reputacija: 0

Standartinė mymosaz »

martynass rašė:
mymosaz rašė:juokingaij skamba 5-7l kaij pas mane stovi 40l kiekvienai :D
Arba tu klausimo mano neskaitei, arba pas tawe herbariumas rumu dydziu. As juk klausiu kokio dydzio vazono uztektu lowryder o ne bigbud '|
nesikarsciuok martynas...ash nemeciau akmens y tavo darza... paprasciausiai pasakiau kaip man atrodo... ;) zodziu kalbant apie vazonus..kazkas jau teisingaij pasake... nori didesnio derliaus? naudok didesni vazona ..nes kuo daugiau vietos saknims tuo didesnis augalas, daugiau saknu,daugiau saku, daugiau derliaus na zinoma jei tu tam augaluij ir suteiksi visko ko reik, kalbu apie sviesa ir tt.....visumoj didelis vazonas yra geraij..tik tiek.. ;)
tai mano PIRMAS AUGINIMAS... bus ir antras....
martynass
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 531
Užsiregistravo: 2008-08-17, 00:03
Reputacija: 0

Standartinė martynass »

Nu niekas nesikarsciuoja :) Paprasciausiai man atrodo, kad tu neatskiri mazucio lowryderio, kuriam manau tikraj nereikia 40l vazono, nuo kokio bigbud, kuriam gal but toks dydis ir butu pats tas. Pas mane paprasciausiai nera tiek vietos namuose, kad as galeciau pastatyti 10 vazonu po 40l ;) :)
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3286
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Standartinė runkelis »

(martynass klausia) As juk klausiu kokio dydzio vazono uztektu lowryder o ne bigbud..... (runkelis atsako)nuo 5litru iki 10!jusu teise rinktis!didesniu neapsimoka!na aisku pas mane hidro dabar lowai sumesti i 11l.ir XL GRODAN CUBES with clay bapsais!neiseina i mazesnius sodinti nes tokie butent pritaikyti manajai hidro sistemai!sodinau po du i vazona nes negaliu siuo metu sodinti y zeme nes labai jau uzsiemes esu,o hidro sistema nereikalauja daug prieziuros!tik nedarykite nieko panasaus-nes cia reikia daug igudziu ir praktikos ir aplamai nepatatartina sodinti augalu po du viename vazone!nes jei vienas augalas pradeda negaluoti-ir jo saknys pradeda puti tai ir pakenkia kitam augalui!hidroponikoj truputi kitaip viskas vyksta-bet is praktikos galiu pasakyti tas pats gaunasi kaip ir zemeje auginant 2 augalus,nes nesuprantamai kaip tai vyksta bet vienas augalas buna nususes o kitas bujoja dvigubai greiciau-na nepabandes nesuprasi kaip liaudis sako!
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
whitejimmy
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 2007-11-23, 12:32
Reputacija: 0

Standartinė whitejimmy »

Gal kuris zinot kur Vilniuje isigyti 20-30l staciakampio formos vazonus?
Ar geriau bandyt paciam konstruotis? Tada kokiu budu?
parukom? --==::~~
Kdee
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 232
Užsiregistravo: 2008-06-03, 21:20
Reputacija: 0

Standartinė Kdee »

koks auginimo plotis, kokios sviesos ?
primatas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2007-05-04, 22:19
Reputacija: 0

Standartinė primatas »

whitejimmy rašė:Gal kuris zinot kur Vilniuje isigyti 20-30l staciakampio formos vazonus?
Ar geriau bandyt paciam konstruotis? Tada kokiu budu?
as kiek visur ieskojau...neradau :(
whitejimmy
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 2007-11-23, 12:32
Reputacija: 0

Standartinė whitejimmy »

Kdee rašė:koks auginimo plotis, kokios sviesos ?
Kokiais tikslais teiraujies?

Plotis 1,5m x 1,3m x 2,5m. Vegetuosim po 400W, zydesim po 600W.
Adjust-a-wings reflectorius.
Supratau, kad derliaus kiekis labai priklauso nuo vazono dydzio.
Laukiu pasiulymu/patarimu kur nupirkt arba is ko susikonstruot, kad butu labiau i auksti, ne i ploti.
parukom? --==::~~
Slayer
Naujokas
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 2007-01-14, 12:26
Reputacija: 0

Standartinė Slayer »

yra koks skirtumas auginant ar apvalus ar staciakampis ar tau staciakampis del patogumo tiesiog ?
Legalus
Guru
Guru
Pranešimai: 1585
Užsiregistravo: 2007-09-04, 11:01
Reputacija: 1

Standartinė Legalus »

yra ir labai didelis susitaupo labai daug ploto
vaikai nenarkokit vartotiku.
Rašyti atsakymą