Nuotrauka Nuotrauka

Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Saulės simuliacijos.
Rašyti atsakymą
jokubas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: 2011-04-11, 20:32
Reputacija: 0

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė jokubas »

runkelis rašė:skaitinejausi uzsienio forumuose,lyginau,ir pagaliau nusprendziau isigyti led"us,kadangi su hps"ais labai jau daug uz el.sanaudas tenka pakloti tokiam malonumui,pardaviau hps"us,siltnami,sistema auginimo.bandau isirengti pati optimaliausia varijanta,kad kuo maziau reiketu uz el.pakloti.uzsienio forumuose raso kad led"ai beveik nenusileidzia hps"ams,nera problemu su temperatura,plius el.sanaudos atperka led"us.nes i kruva sudejus viska pradedant nuo seklu ir baigiant visa auginimo artributika gaunasi brangus malonumas tas kanapes auginimas.cfl"ai isbandyti (neblogai bet ne prie sirdies man jie nes ima el.irgi nemazai) MH-HPS (labai gerai:bet kerta per elektra)led-->bus matyt,bet 36w max 40w tai tikrai nera daug per 1xsviestuva kuris padengia 2x2kvadratines pedas.dedu viltis kad mylar"as siltnamije pagelbes siek tiek atspindeti ir paskirstyti ta led"u sviesa.
Jei nepaslaptis is kur priksi tuos led'us ir kiek imsi sviestuvu ant kiek augalu?
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3286
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė runkelis »

patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3286
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė runkelis »

PsY rašė:Butu labai neblogai nes turiu drauga elektrika tai manau jam nebutu problemu padaryt
psy yra popieriukas (plomba) po dvieju menesiu baigiasi garantija,tada atsuksiu ir nufotkinsiu.
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
jokubas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: 2011-04-11, 20:32
Reputacija: 0

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė jokubas »

ale kiek cia daug atrodo prigrusta tu augalu..
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3286
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė runkelis »

cia tik vienas augalas.
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
PsY
Guru
Guru
Pranešimai: 1292
Užsiregistravo: 2009-10-27, 13:45
Reputacija: 1

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė PsY »

runkelis rašė:čia tik vienas augalas.
koke veislė kiek laiko vegetuoja ?
runkelis rašė:
PsY rašė:Butu labai neblogai nes turiu drauga elektrika tai manau jam nebutu problemu padaryt
psy yra popieriukas (plomba) po dvieju menesiu baigiasi garantija,tada atsuksiu ir nufotkinsiu.
jei nesunku i pm tada ta nuotrauka nes manau pamiršiu per tiek laiko !|
PsYchotherapist
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3286
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė runkelis »

skunk#1 jau daugiau kaip menesi vegetuoja,buvo po 300w envirolite cfl,u visa laika,cia klonams ji man vegetuoja.nuimsiu klonus ir zydinu po 4sav. mazdaug.
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
jokubas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: 2011-04-11, 20:32
Reputacija: 0

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė jokubas »

O tai jei tik vienas kodel toks issipletes..scrogu augini ar kaip cia?
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3286
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė runkelis »

augala karpau nuo mazens,lankstau sakas,paraisioju ir taip istampau po visa siltnamiuka.
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
jokubas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: 2011-04-11, 20:32
Reputacija: 0

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė jokubas »

Taigi, pasidariau as is pc dezes growbox'a. 45cm A/ 44cm I/ 18cm P. sukroviau 4 cfl lempas. 3x 20w + 1x 18w. Bendrau liumenu skaicius apie 4500++. Idejau NETGI 2x 8cm plocio pc coolerius IR TAI nepadeda numesti temperaturos boxe..ji laikosi apie 38. po 1h laikymo, nelabai norisi liesti prie lempos (ne stiklo, o tos plastmases) nes ji labai karsta..nebezinau ka daryti..gal isimti kelias lempas ar dar ka..gal cia ju daugoka kaip tokiam plotui?? patarkit.
Aciu.
AstralProjection
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 116
Užsiregistravo: 2010-05-22, 01:35
Reputacija: 1

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė AstralProjection »

Į tokį plotą idealiai tiktų 50-100W LED.
Ir šviesos daug duotų, ir su karščiu problemų nebūtų.
Pvz pas mane yra apie 70x70x90 boxas, įjungus vien 50W LED ir visiškai uždarius dėžę (be jokio vėdinimo) temperatūra būna apie 22-25C.
Aišku man 50W neužteko, tai teko greitai ir pigiai iš CFL upgrade daryt :)
Pabandžiau analogiškai su 65W CFL palaikyt duris uždaręs, ir temeratūra šoktelėjo jau iki ~30-31C...

Mano nuomone migruok prie LED.
jokubas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: 2011-04-11, 20:32
Reputacija: 0

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė jokubas »

LED gerai, bet tikrai brangu. Vien pc growbox'u apsvietimui reiktu isleisti kokius 400lt+ . o ka jau kalbeti apie didesni plota.
Ir kadangi cia mano pirmasis indoor auginimas, tai nesinoretu pradeti nuo tokiu sumu..
Tai va, visdelto kasnors galetu man padeti, ka daryti su tuo mano boxu?
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė putejas »

Laba, jokubai. Neuždarinėk vieno boxo šono dienos metu. Be to ar sutikrinai oro srautus, kuriuos varinėja ventiliatoriai? Pabandyk padaryt ne vieną įpūtimo kitą išpūtimo, bet abu įpūtimo. Beje, jei neužtenka 2 aušintuvų, tuomet įmontuok ir trečią ir ketvirtą. Pc dėžėj yr tų skylučių, gali sukiot ir sukiot ir nedėk visų vieno galingumo, pamaišyk, didesnių mažesnių, galingesnių silpnesnių. Sukis kaip nors, ką tau da pasakyt?:) Galų gale blogiausiu atveju galėsi sumažinti cfl'ų skaičių, bet nelabai to norisi daryt manau.
jokubas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: 2011-04-11, 20:32
Reputacija: 0

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė jokubas »

Matai, esme tame kad as gal ir deciau 1 iputimo ir 1 istraukimo, bet esme, kad mano lempos velniskai kaista, boxo virsui pridejus ranka ziaurei karstas, pacios lempos balastas irgi karstas ( ta balta plastmasine dalis) todel ir dedu tik istraukimo.
o del oro srautu tai netikrinau, nezinau kaip :/
As visiskai pasimetes esu..nes maciau kiti isvis su ideda 3 cfl lempas kaip mano po 20w ir jiem kazkaip uztenka vos 1 ventiko tokio pat dydzio kaip mano :|
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė putejas »

Gi sakei pas tave du ventikai yra, tai vieną prisuk taip, kad jis įpūstų į vidų orą, o kitą prisukt taip, kad ištrauktų tą orą ir ventikus dėk ne šonuose, o galuose. abu viršuj gali bandyt montuot arba vieną viršuj kitą apačioj. Montuok, testuok :)

nu nėr ką veikt pamakliavojau bisk;) geltonos lempos, mėlyni ventiliatoriai, punktyrinės mėlynos irgi galiu būt ventikai. rodyklės rodo kur pučia srovė
[ nuotrauka ]
taigi vieną ventiliatorių gali kabint aukščiau, kitą žemiau, arba di aukščiau ir vieną žemiau arba tik du aukščiau. arba atsuk abu primontuotus ventikus taip, kad abu pūstų vidun
jokubas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: 2011-04-11, 20:32
Reputacija: 0

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė jokubas »

Tai kaip as desiu iputimo ventiliatoriu jei jau man su 2 istraukimo, kurie yra virsuje nesugeba numusti temperatura :(

EDIT: va kaip mano boxas atrodo. 2 ventiliatoriai 1 salia kito. abu istraukimo. Apacioje parodytos skilutes per kurias patenka oras i box'a. (nors jis ir taip nesandarus)

[ nuotrauka ]
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė putejas »

Sakau bandyk keist oro sroves. bandyk ne traukt iš boxo karštą orą, bet į boxą įpūst naujo, šviežio oro arba vieną vbentiką naudok, kad įpūstų tau oro, o kitas kad tą orą ištrauktų. Pasitelk fantaziją, vaizduotę. Papaišiau tau gi, a vdrug susireguliuotum su temperatūrą jei sudėtum ventikus kaip sakiau? Praktiškai ten turėtų susidaryt nuolatinis oro koridorius, kuris gal būt atvėsintų šiek tiek boxą. Vienu žodžiu čia nėra teisingo atsakymo, turi pats montuot nuolatos, testuot, to atidaryt, to uždaryt, to pasukt to nulenkt ar prapjaut ar dar ką nors. Juk matai, kad ventikai nesugeba ištraukt viso karšto oro per visą boxą, vadinasi kad kompensuot ventiliatorių nepasiekiamą vietą boxę turi juos perkilnot. o tos skylutės apačuioje tai tas pats kas nieka. Na įeina oras pro ten, tačiau to negana.
AstralProjection
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 116
Užsiregistravo: 2010-05-22, 01:35
Reputacija: 1

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė AstralProjection »

O jei tu pragręžtum korpuso višuj skylę, ir pro ja sukištum CFL taip, kad stiklinė dalis būtų viduj, o balastas išorėj?
Skylė turėtų būti būtėnt stiklinės CFL dalies formos, kad minimaliai praleistų šviesą iš išorės.
Taip turėtum iškart geros dalies šilumos atsikratytum, nes balastas jau šildytų išorę :)
jokubas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: 2011-04-11, 20:32
Reputacija: 0

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė jokubas »

Buvau pagalvojas apie tai, bet pirma, tai pas mane spiralines lempos kuriu stikline dalis yra platesne uz balasta. Antra, nebebus jokio stelth kai liks patronai kompodezes virsuje.
AstralProjection
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 116
Užsiregistravo: 2010-05-22, 01:35
Reputacija: 1

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė AstralProjection »

Nu tai tokiu atveju variantai paprasti: mažini lempų skaičių, didini veltiliatorių kiekį/galią, arba pereini prie LED.
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas