NuotraukaNuotrauka

Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3282
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė runkelis » 2012-05-02, 07:57

taip cia hidroponika. nera zemesnes sitemos uz sias markete pakolkas ...na nebent nezinau pats. na ir aplamai namuose su zememis tai jau ne.. su juodom panagem vaikcioti,kilimus terlioti,nepraktiska.
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.

iNdigo
Naujokas
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2012-03-23, 13:12
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė iNdigo » 2012-05-02, 18:22

Reik pirma ir pasitepliot ir juodais kilimais pavaiksciot (: auginsiu pirma karta, nemanau kad sugebesiu iskart su hidro sistemom augint, reik pagrindus nors turet su zemem :x:

runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3282
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė runkelis » 2012-05-02, 22:50

antra galesi daryti hidro :)
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.

donjenaro2
Naujokas
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 2012-08-04, 13:33
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė donjenaro2 » 2012-08-04, 22:12

runkelis rašė:taip čia hidroponika. nera zemesnes sitemos uz sias markete pakolkas ...na nebent nezinau pats. na ir aplamai namuose su zememis tai jau ne.. su juodom panagem vaikcioti,kilimus terlioti,nepraktiska.
ot blin praktikas :D progresyvus groweris...tu manai kad su gydra terlionių nebus...chachacha...tik pionierius tokį dalyką gali parašyti...ar tau labiau prie širdies burbulioujantys tirpalo bakai,noulat kintantis tirpalo ph ir ppm,nuolatinis kompoto maišymas ir parametrų matavimas.....hemoro turesi ženkliai daugiau patikėk...ir nuolatinis kontaktas su cheminiais elementais tikrai sveikatos nepridės...o dėl skonio ir kokybės manau net neverta kalbėti....hidros pliusas tik kiekyje...o kiekis domina tik barygas,jei tu iš jų tai vėliava tau į rankas...vistiek ankščiau ar vėliau prieisi liepto galą..... :X


runkelis:nekask duobes kitam nes pats gali i ja ikristi

donjenaro2
Naujokas
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 2012-08-04, 13:33
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė donjenaro2 » 2012-08-04, 22:44

mymosaz rašė:Neradau spec temos apie vandeni, laistyma, jo dazuma ir tt...pasidalinkit ziniomis.. ;)
vanduo neutralus,kambario temperaturos tai yra turi buti komfortiškas šaknims,laistyti tiek kad kiekvienas šaknies uselis būtu pagėręs,tai pasiekiama laistant tiek kad iš drenažo išbegtų bent jau10 procentų supilto skysčio,mūsų pomidorai tiktai prevegoje bijo perlaistymo,bet audringoje vegoje džiovinti augalo tikrai neverta;išimtys;(maža vazono talpa/drenažo angu nebuvimas)šiais atvejais viskas individualu,bet jei substratas paruoštas pagal kanonus,talpa nemažiau10-12l ir yra angos drenažui praktiškai perlieti neįmanoma...saulės ir vandens mūsų pomidorams reikia labiausiai...kvapo problema dažniausiai kyla tiems kas megsta padžiovinti savo augintinį.bandžiau viena ciklą nedapilinėti vandens(mitų prisiskaičiau...oi neperliekite pionieriai...)štynas stovėjo nou3sav.vegos,sekantis ciklas,ta pati rūšis ,substrato12l.kasdiena(tiksliau kasvakara,prieš miegą)vega0,5l.vanduo+1,5l kompotas...bloomas0,5vanduo(prieš kompotą geriausia pralieti švariu vandeniu,maža overdozo tikimybė)+2,0l.kompoto,kvapas atsirado 3bloomo savaitę,net užsiparinau kad bezpontas auga...bet augo labai gerai...išvadas dėl laistymo sau padariau;būtinas minimumas 10procentu substrato tūrio...vėlgi išlygos;tikamas gruntas,perlitas,vermikulitas(jokio,jokio keramzito-keramzitas mj priešas)drenažo angos ir apie perliejimą pamirši ir augalas pamirš apie nedaliejimą....reikėtų temos MITŲ GRIOVĖJAI :V:

donjenaro2
Naujokas
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 2012-08-04, 13:33
Reputacija: 0

Re: Re:

Standartinė donjenaro2 » 2012-08-05, 08:29

iNdigo rašė:
Mac rašė:Va tarkim vienas iš auginimo metodų yra toks: 2 savaičių augalus sukišus į 11l vazonus ir pastačius po 18 / 6, laistau 250ml kiekvieną diena dvi savaites, po to perjungus 12/12 pirmą savaite laistau 250ml kas antrą dieną, antrą savaitę po 300ml kas antrą dieną, trečią savaitę ir iki harvesto laistau po 400ml kas antrą dieną.
Tuoj atsiras tokių, kurie iškart puls kritikuot, tai užbėgant įvykiams už akių paaiškinsiu: augalas turi jausti vandens stygių, tokiu būdu patirdamas lengvą stresą, ko pasekoje visaip stengiasi išauginti galvas kuo didesnes ir aišku maksimaliai stiprias. Čia ne mano sugalvota, bet "N" kartų išbandyta ir veikia puikiai.
Ar teisingai mastau, kad jei augalus sodinsiu i 15litru vazonus tai vandens kiekius didinsiu pusantro karto? ta prasme jei desimciai litru pilciau 250ml tai penkiolikai - 375ml, jei 400ml, tai - 600ml. Kitas klausimas, ar auginant growboxe ~~0.9m x 0.9m x 1.8m isvis reikalingi 15l vazonai, ar pilnai uztektu ir tu 10l?
jei taip laistysi...tavo krūmas visą ciklą bus nedagėręs....laistyti reikia tiek,kad kiekvienas šaknies ūselis būtų pagėręs,t.y visa šaknų sistema turi gauti vandens...augalas neturi jausti jokio stygiaus..nei saules,nei vandens,nei npk,nei micros...neklausykite mitų apie nedapylimą....tai aktualu prevegoje ir ankstyvoje vegoje kai galima supūdyti šaknis,bet kai prasideda aktyvi vegetacija,nedalieti yra blogis...vandens reikia 10procentų grunto masės tai minimum(tai taikytina tik normaliai paruoštam gruntui,ir tarai su drenažu)...augalas jausdamas vandens stygiu,patiria ne lengva stresą 8() toli gražu....apie galvas visai užmušiai :|? maksimaliai stiprias(dar galiu suprasti)bet kad kuo didesnes užaugins tai visiška nesamonė,iš ko jisai augins tas galvas,iš oro....jis ims iš lapų....poto prasideda postai...gelbėkite lapai geltonuoja ką daryti?krūva atsakymu;nesiparink ruduo....nifiga neruduo...totalus nedaliejimas...iš patirties;paskutinis harvas,krūma kirtau su visais pakartosiu su VISAIS ŽALIAIS lapais,azoto gaudavo tik iki4 vegos savaitės,poto tik mfk ir vanduo......

donjenaro2
Naujokas
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 2012-08-04, 13:33
Reputacija: 0

Re: Re:

Standartinė donjenaro2 » 2012-08-07, 09:02

malonu kad atsiliepei :V: apibūdinau paskutinį ciklą(tiktai),nes paskutinį ciklą nedariau sausros plantui(kaip daugelis rekomenduoja)niekada,gerti plantas gaudavo reguliariai,kasdieną [:)] sveiki,mechaniškai nepažeisti lapai liko sveiki nepageltonavę,neneigsiu,plantas įgavo charakteringą harvo periodui lapų spalvą,bet ne geltoną kas būdinga lapkričiui....mechaniškai pažeisti lapai(gumytėmis susukdavau lapus)getonavo,bet tvirtai laikydavosi ant koto...ir dagyveno iki galo...klaidinti nieko nenoriu...tiesiog noriu apsaugoti nuo totalaus nedaliejimo,kas dažnai praktikuojame šiame resurse(kaip galiu tylėti,kai žmogus klausia;ar užteks375ml vandens 10l vazonui?)o beto kiekvienas ciklas,kiekvienas plantas unikalus iš esmės...ir pirmiausia reikia stebėti ir suprasti visą vystimosi procesą...o ne tūpai daryti tai kas parašyta kitų''agronomų""..jūs mr.green išimtis...tai daugiau liečia pionierius kurie ieško atsakymų,o prisiskaitę gauną dar dagiau klausymų....taip sausrą plantas perneša nesunkiai tai genetiškai užprogramuota...bet kalba eina apie naturalias gyvenimo salygas(t.y.gamtoje),boxas kitas reikalas,čia jau bokso savininkas atlieka gamtos funkcijas,ir jo kaip šeimininko pareiga,sudaryti kaip galima geresnes gyvenimo sąlygas savo plantui,t.y. duoti jam visko ko reikia....sausros plantui nereikia(išimtis;totalus perliejimas) pavargau :V: popuskas pas mane 2mėn.jau X( vat rašliava ir užsiemu....nieko neteigiu,tiesiog pastebejimai :V:

mareete
Naujokas
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 2012-08-01, 21:36
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė mareete » 2012-08-07, 13:43

sveiki, as pirma kart pradejau augint, ir jau iskilo klausimas...zodziu turiu nusipirkes klonu, kuriuos dabar pakisau po 125 w melyna growlight, laikau sodinukus mazam terariume kur temperatura palaikau 75-80 f, dregme - 100%....kai tik sodinukai buvo persodinti 1 kart paliejau juos su rhizotonic del geresnio prigijimo, daugiau ju nebelieju, tik priziuriu dregme - kasdien apipurskiu terariumo sieneles ir pacius klonus vandeniu.....domina kiek laiko as juos tureciau sitaip laikyt vegetacijos busenoj (24h lempa veikia) ir kokie butu pozymiai jei ka nors ne taip darau?

mareete
Naujokas
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 2012-08-01, 21:36
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė mareete » 2012-08-08, 15:45

klonams 3 savaites, saknu sistema jau issivyscius, dirbu su coco, manau palauksiu kol pasieks ~40cm auksti, tada planuoju perkelt tiesiai i airpotus...bluecheese...(terariumas jau atdaras, nebetelpam)

mr.green
Guru
Guru
Pranešimai: 1033
Užsiregistravo: 2006-10-29, 19:24
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė mr.green » 2012-08-08, 20:48

mareete rašė:
mr.green rašė:
mareete rašė:sveiki, as pirma kart pradejau augint, ir jau iskilo klausimas...zodziu turiu nusipirkes klonu, kuriuos dabar pakisau po 125 w melyna growlight, laikau sodinukus mazam terariume kur temperatura palaikau 75-80 f, dregme - 100%....kai tik sodinukai buvo persodinti 1 kart paliejau juos su rhizotonic del geresnio prigijimo, daugiau ju nebelieju, tik priziuriu dregme - kasdien apipurskiu terariumo sieneles ir pacius klonus vandeniu.....domina kiek laiko as juos tureciau sitaip laikyt vegetacijos busenoj (24h lempa veikia) ir kokie butu pozymiai jei ka nors ne taip darau?
Na pradziai jai noretum gauti atsakimus i savo klausimus turetum apibudinti kiek laiko klonams ar turi gerai susiformavusia saknu sistema kokia rusis ir kaip ilgai planuoji vegenti tos klonos ???
klonams 3 savaites, saknu sistema jau issivyscius, dirbu su coco, manau palauksiu kol pasieks ~40cm auksti, tada planuoju perkelt tiesiai i airpotus...bluecheese...(terariumas jau atdaras, nebetelpam)
Jai saknu sistema jau susiformavo gali mazinti dregme ir drasei persodinti i savo sistema svesos rezimas 18h
Gali pratinti prie vegetacija skirtu trasu. Tirpalas sistemoja turetu butu labai lengvas butinas teisingas ph palaikimas,ir vegetuok iki aktualaus tau didzio. :V:

Wycka
Naujokas
Pranešimai: 19
Užsiregistravo: 2012-08-05, 17:37
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Wycka » 2012-08-08, 21:18

mano asmenine nuomone-jeigu tu nejauti pazhiurejes i savo mylimaja ko jai reikia,tai...

Wycka
Naujokas
Pranešimai: 19
Užsiregistravo: 2012-08-05, 17:37
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Wycka » 2012-08-08, 21:26


mareete
Naujokas
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 2012-08-01, 21:36
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė mareete » 2012-08-09, 12:35

dekui uz pagalba, mr.green :V:

mareete
Naujokas
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 2012-08-01, 21:36
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė mareete » 2012-08-09, 12:39

Wycka rašė:mano asmenine nuomone-jeigu tu nejauti pazhiurejes i savo mylimaja ko jai reikia,tai...
mano asmenine nuomone, tai geriau pasiklaust pries darant, ypac apie tai ko dar nzn, o ne beleka su ta mylimaja... :D ir vapse sitas tavo komentaras tai prie topu :D

Broniusx
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 462
Užsiregistravo: 2012-01-29, 20:03
Reputacija: 8

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Broniusx » 2012-08-09, 12:59

Wycka rašė:mano asmenine nuomone-jeigu tu nejauti pazhiurejes i savo mylimaja ko jai reikia,tai...
Nu pyk nepykes, bet, ant kiek tu isejes, jei sugebi jaust? As ziuredamas i merga grazia, "jauciu" kai ka, tai tu taip su kanapem? Veliau turbut tas savo "meiles trasas" naudoji jom? :D

vartotikas
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 695
Užsiregistravo: 2012-08-08, 12:02
Reputacija: 26

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė vartotikas » 2012-12-15, 12:31

Broniusx rašė:
Wycka rašė:mano asmenine nuomone-jeigu tu nejauti pazhiurejes i savo mylimaja ko jai reikia,tai...
Nu pyk nepykes, bet, ant kiek tu isejes, jei sugebi jaust? As ziuredamas i merga grazia, "jauciu" kai ka, tai tu taip su kanapem? Veliau turbut tas savo "meiles trasas" naudoji jom? :D
Jis niekur neišėjes ,o meilės trašas naudoja ir to nesigėdina , o tu trolinti čia bandai , nors pats užduodi tokius klausymus idiotiškus ,kad net pagailo man taves - ne visi juk medžiais gimsta.
Stiklus reikia prasivalyti jeigu nematai ar augalas ištroškes ar ne.

Nesuvoki ,kad žmogus perkeltine prasme rašė apie mylimają ?
Ar nesuvoki ką reiškia "Perkeltinė prasmė" ?
Auginimo Pradžiamokslis
http://www.legalus.net/kan/
______________________
Pasidaryk pats.
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=40637
______________________
Augalų Problemos+Atsakymai !
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=11688

Broniusx
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 462
Užsiregistravo: 2012-01-29, 20:03
Reputacija: 8

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Broniusx » 2012-12-16, 23:55

vartotikas rašė:
Broniusx rašė:
Wycka rašė:mano asmenine nuomone-jeigu tu nejauti pazhiurejes i savo mylimaja ko jai reikia,tai...
Nu pyk nepykes, bet, ant kiek tu isejes, jei sugebi jaust? As ziuredamas i merga grazia, "jauciu" kai ka, tai tu taip su kanapem? Veliau turbut tas savo "meiles trasas" naudoji jom? :D
Jis niekur neišėjes ,o meilės trašas naudoja ir to nesigėdina , o tu trolinti čia bandai , nors pats užduodi tokius klausymus idiotiškus ,kad net pagailo man taves - ne visi juk medžiais gimsta.
Stiklus reikia prasivalyti jeigu nematai ar augalas ištroškes ar ne.

Nesuvoki ,kad žmogus perkeltine prasme rašė apie mylimają ?
Ar nesuvoki ką reiškia "Perkeltinė prasmė" ?
Perkeltine prasme tu. Matyt gali. Paziuret ir matyt. Suprast. Is patirties. Jaust? Eik i lauka, pajausk kiek m/s vejas pucia. Matavimo vienetai "daxuja" ir "nunx" nesiskaito. Ekstrasensai blyn.

vartotikas
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 695
Užsiregistravo: 2012-08-08, 12:02
Reputacija: 26

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė vartotikas » 2012-12-17, 00:28

Pagal lapus žiūrėk , jeigu silpsta lapai ir žemė padžiuvusi tai palaistyk.
Prisiminiau mokyklos laikus ,kai visi mokytojai būvo durniais ir debilais ,todėl ir gaudavau dvejetus pastoviai.
Čia tas pats - visi aiškiaregiai ,o aš vienas tormazas.

X(
Auginimo Pradžiamokslis
http://www.legalus.net/kan/
______________________
Pasidaryk pats.
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=40637
______________________
Augalų Problemos+Atsakymai !
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=11688

G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2652
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 129

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė G. » 2012-12-17, 01:38

nepykit, bet jūs juokingi kai jus jausmai užvaldo :D
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan

ispanas
Naujokas
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 2012-10-11, 19:24
Reputacija: 0

Re:

Standartinė ispanas » 2012-12-30, 16:02

mymosaz rašė:ykisi y zeme pirsta cm ishtrauki jei pirstas neaplipes zemem laikas laistyt.. :)

aisku yra ir aparatas toks maciau parduotuvej...panasiai kaip ph matuoklis ykisi y zeme ir jis rodo zeme sausa ar ne...:) 20 euru kaina..nusipirksiu...
na as manau,kad cm nuuztenka nes gi saknys mazdaug jau pirsto ilgio cia savaites augalo. As tikrinu taip ikisu visa pirsta ir jai mazdaug virs puse pirsto dregna tai nelaistau. o cm tikrai neuztenka.

Rašyti atsakymą
 • Panašios temos
  Atsakymai
  Peržiūrėta
  Paskutinis pranešimas
 • Vanduo laistymui.
  kauptukas » 2015-11-15, 16:22 » forume Herbariumas
  9 Atsakymai
  3048 Peržiūrėta
  Paskutinis pranešimas G.
  2015-11-17, 22:28
 • Automatinis laistymas
  Pipis » 2005-10-27, 14:55 » forume Technologijos
  21 Atsakymai
  15438 Peržiūrėta
  Paskutinis pranešimas Herbalist
  2007-05-13, 16:46
 • Automatinis laistymas?
  heartagram » 2012-02-13, 16:02 » forume Technologijos
  2 Atsakymai
  1993 Peržiūrėta
  Paskutinis pranešimas mr.green
  2012-02-14, 09:14

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias