dfsd rašė: ↑2017-04-20, 20:47
gal dziowinau irgi blogai,nes tik poto pasiskaiciau kad reikia kad ir kokiam slowike sudeti boskes ir brandinti jas.. o as tiesiog idejau i stalciu jas ,tai gal patarsi kaip reik taisiklingai tai daryt ?
Yra ne vienas būdas. Tradiciškai džiovinama sukabinus visus augalus, nenukarpius žiedų, tamsioje, vėsioje, gerai vėdinamoje patalpoje taip kad jie nesiliestų tarpusavyje nes gali atsirasti pelėsis. Taip pat į džiovinamus augalus neturi pūsti ventiliatorius. Džiovinti reikia iki tol, kol šakelė sulenkiant trakštelį bet dar nenulužta. Turint oro drėgmės matuoklį galima daugmaž nuspėt kiek laiko reikės. Kiek dešimčių procentų oro drėgmė toje patalpoje, apytikriai tiek dienų + 1 džius augalai. Na čia apytiksliai, tiesiog jei nėra galimybės kasdien pasižiūrėt.
Kitas džiovinimo būdas, nukarpytus žiedus sudėti į popierinius maišelius, bet dedant nedaug, tiek kad nesusispaustų, galima dar įdėti popieriaus skiaučių ir padėti tamsioje vėsioje vietoje. Reikiamas išdžiuvimo lygis nustatomas tuo pačiu būdu.
Kai išdžiųsta iki tiek, tuomet reikia žiedus sudėti į stiklainius, tik nespaudžiant, kiek laisvai susidės iki 2/3 užpildymo ir įdėjus į vidų drėgmės matuoklį uždaryti. Tikslas yra, kad drėgmė būtų maždaug 60%, taigi pradžioje reikia dažnai atidaryti ir palikti porai valandų, tuomet vėl uždaryti ir stebėti drėgmės lygį. Po truputi atidarymo laikas trumpės, galiausiai užteks tik trumpam praverti stiklainį. Šitaip ir reikia laikyti žiedus, negalima leisti pilnai išdžiūti.