Spotless rašė:Pūtėjau, kas verčia manyt jog blogis dominuoja ?
Mano nuomone iš savo klaidų nesimoko tik valdžios grietinėlė ir šiaip nelaimingi žmonės.
Prieš tūkstančius metų žmogus kariavo, žudė, melavo, ištvirkavo. Prieš šimtus metų kariavo ir žudė ir šiandien kariauja ir žudo ir išvirkauja. Spotless, tu neini tiesiogiai ir nežudai, tačiau dirbi, moki mokesčius, balsuoji per rinkimus, eini valgyt pirkt į parduotuvę ir t.t. Visa tai darant vargu bau ar suvirpa širdis, žinant, kad tavo kaimynai, tautiečiai skrenda už jūrų marių žudyti kitų žmonių tam, kad patenkintų tavo išlaikomų ponų užgaidas. Trumpai tariant gyveni pagal taisykles, o gyvenimas pagal jas yra toks koks yra - su žudynėmis, melu, neapykanta, ištvirkavimais ir t.t. Sistemos rėmimas yra labai geras nesimokymo iš klaidų pavyzdys. Čia nesimoko ne individualus žmogus, o visa žmonija. Ne veltui Jėsus sakęs: ''dieve, atleisk jiems, jie nežino ką daro''. Negalime sakyti, jog žmonija tikrai žino ką daro ant šios žemelės.
Manvydai, blogis dominuoja nes nedorų žmonių, ištvirkėlių, žudikų, melagių, veidmainių yra daugiau nei dorų, atvirų, sąžiningų, mylinčių ir atlaidžių. Jei gėris įsiviešpatautų, žemėje nebebūtų badaujančių, visi mylėtų, niekas nekariautų, vieni kitiems būtų atlaidūs ir visi būtų laimingi. Dabar to nėra ir dar ilgai nebus. Ar čia žmogaus nuoširdumas, kuomet mirus Lenkijos prezidentui visi verkia tarsi susitarę, tačiau mirus kitiems, ne tokiems turtingiems, ''svarbiems'' asmenims niekam neįdomu ir visi nusisuka ir toliau aklai pasineria į savus darbus. Palyginimui nueik į kokį delfį ar alfą ar bet kur kitur, kur aklieji renkasi aptarti įvairias naujienas ir palygink komentarų skaičių skirtą žuvusiam prezidentui su komentarų skaičiumi žuvus kitiems žmonėms, tik ne tiek žinomiems, kad ir vaikams mokykloje ar kur nors Kinijos šachtose. Štai dvigubi standartai nėra dorybė, štai tokie dalykai nėra nuoširdumo pavyzdys, štai tokioje aplinkoje, tarp tokių žmonių išauginami nauji žmonės, kurie visa tai tęsia.
Galime panagrinėti Jėsaus nužudymą. Atmeskim svarstymus ar jis iš tikro egzistavo ar ne, tačiau kas norėta ta mirtimi pasakyti? Jis nesipriešino, nepyko, visiems atleido ir visus mokė gėrio, atlaidumo ir supratimo, tačiau žmonės jį vistiek nužudė. Tai turėjo būti pamoka, jog atimti gyvybę iš kito yra blogai. Ar kas nors iš to pasimokė? Oi, toli gražu ne ir negana to, kuo toliau tuo daugiau karų ant žemės yra, kuo toliau tuo viskas žiaurėja. Vaikai žudo vaikus, tėvai vaikus, vaikai tėvus ir t.t. Kur čia gėrio krislas?
