donjenaro2 rašė:
viskas kas nereikalinga-nukrenta savaimę.kirpdamas STESUOJI...lenkdamas STIMULIUOJI...yra išimtys...-kai augini krūvą krūmų ,tada taip,palieki6-7perspektyviausias kolas,visą kitą nah...bet tai ar jums to reikia su savo stealth ir box compact....ribotoje erdvėje kiekvienas lapelis brangus,5-6bloomo savaite ką augintinis valgys?pionierius atsakys-trašas,o poto jas ir rūkys.....aš atsakysiu-lapus...tuo labiau veduokliniai lapai kaip buferis- pirmi overdozą priima....o jeigu jų nėra visas brūdas keliauja aukštyn..prie mūsų visų megstamų konkorėžių,nes tik tarp jų būna belikę vėduoklinių lapų.....uhhhhhh nekarpyk jei daug neturi-apkarpęs daugiau negausi....kaip sakoma skustas pimpis atrodo didesnis-bet tik atrodo...

Visiška tiesa, įrodyta praktiškai. Augalas geriau žino, ko jam reikia ir ko ne. Jeigu lapai užstoja šakas, užtenka tiesiog palenkti, kirpimas tik stresą kelia. Palenktas lapas gaus mažiau šviesos ir jeigu jos nepakaks, augalas pats tą lapą numes. Teko ne kartą stebėti, kaip būtent vėduokliniai lapai kyla į viršų link lempos, nepalyginamai labiau nei galvos.
Kaip žinome, augalų fotosintezė vyksta per lapus, tad jei šviesos nepakankamai, augalas be reikalo neeikvoja energijos - optimizuoja patį save taip, kaip jam geriau. Vienos galvos be vėduoklinių lapų naudos duos mažiau nei kad augalas, turintis vėduoklinių lapų.
Dėl overdose'o irgi sutinku - lapai pirmi parodo, kas augalui nepatinka.
Įsivaizduokite, Jūs dėl kažkokių priežasčių netenkate vieno plaučio. Su vienu likusiu plaučiu Jūs galbūt ir išgyvensite, tačiau tuoj prasidės problemos su visu organizmu - nepakankamas kiekis deguonies nukeliauja į smegenis ir t.t. Lygiai tas pats ir su augalu - per lapus vyksta fotosintezė, o kai jų nėra ar yra mažai - lėtėja visas augimo/žydėjimo procesas, augalas stresuoja.
Agresyvus lankstymas taip pat ne į naudą - augalas geriau žino, kaip jam augti. Medžio "prievartavimas" verčia jį elgtis ne taip, kaip jis norėtų, tačiau kai kitokios galimybės nėra - jis tiesiog prisitaiko, atsikrato lapų, neeikvoja per daug energijos lapų "išlaisvinimui iš gniaužtų".
Kas dėl scrog - viskas, kas po tinklu dažniausiai nukarpoma. Kaip rodo praktika, kas nereikalinga, nukrenta savaime. Nereikia augalo stresuoti nukarpymais - lapai negaudami šviesos nukris patys, kadangi per juos dėl šviesos stygiaus nebevyks fotosintezė. Dėl mažų šakelių atsakyti konkrečiai negaliu - augalas jų nenumeta pats, bet realiai joms sėkmingai vystytis po tinklu nėra galimybių, tad galima jas pašalinti, jeigu jų nėra daug (kad nesukelti streso).
Dar dėl trąšų - o kas gi yra trąšos? Negalėčiau jų pavadinti brudu. Trąšos gerina dirvožemio struktūrą ir duoda papildomai tų medžiagų, kurių augalas pakankamai nepasiima iš žemės. Kitaip tariant, augalui trąšos duoda medžiagų, kurių jam reikia. Saikingas tręšimas ne tik kad nesugadina dūmo skonio, bet ir padidina derlių, aprūpindamas augalą visomis medžiagomis, kurių jam reikia sėkmingam vystymuisi. Tad auginimą be jokių trašų būtų galima pavadinti ne "stealth", bet "nesugebėjimu pilnaverčiai aprūpinti augalo jam reikalingomis naudingomis medžiagomis".
Kad nenukrypti stipriai nuo temos, galiu tik pasakyti - karpymas tinka tik pagrindinio stiebo "dubliavimui", siekiant maksimaliai padidinti šakojimąsi ir sumažinti augalo aukštį. Lapų (ypač vėduoklinių) karpyti tikrai nereikia. Be to, kad nesukelti per daug streso, asmeniškai rekomenduoju tik vieną kirpimą - naujos ataugos patrumpinimą 50-70%, ko pasekoje gausite 4-8 naujas viršūnes, kurių daugiau nei užteks. Naujai išaugusios viršūnės taip pat augins savo šakas, rezultatas bus efektyvus pagal patirto streso ir naujų viršūnių santykį, o taip pat būsite garantuoti, kad Jūsų augalui(-ams) užteks energijos aprūpinti visas šakas ir 4-8 pagrindinius stiebus.
P.S. Sugalvojau šį tą efektyvesnio nei scrog - būtinai pasidalinsiu šia idėja herbariumo technologijų skiltyje, kai tik turėsiu daugiau laiko.