
Kas liečia ultravioletinius spindulius, tai 99%, kad jų tikrai nereikia, UV spinduliai tikrai neįtakoja fotosintezės ir kitų su augalo augimo ir vystymosi susijusius mechanizmus. Vienintelis UV spindulių poveikis gali būti augalo apsaugos mechanizmo suaktyvinimas apsisaugoti nuo tų pačių UV ... Tai aktualu nebent koraliniams akvariumams, nes kai kurių koralų apsauginis sluoksnis nuo UV būna spalvotas, todėl UV ten pageidautina.
Beje nemanau, kad buvo ir bus daromi rimti eksperimentai su kanapėm, žole ir kitais "paprastais" augalais. Eksperimentai atliekami su kur kas "sudėtingesniais" augalais, tokiais, kurie augina šakniagumbius, vaisius ir pan. Beje, kaip minėjau augalai iš principo yra visi vienodi, nereikia kiekvienam augalui atlikinėt atskirų skirtingų eksperimentų, vienintelis skirtumas (kas liečia apšvietimą)- realiai gamtoje gaunama saulės spektro sudėties proporcija, tik tiek.
Galiu pasakyti taip - žydėjimą skatina(aktyvina) 660nm komponentė (bendrame sraute turi buti 50% ir daugiau), o kartu esant ~10% ir daugiau 730nm bendrame sraute, žydėjimas slopinamas, bet augalas auga "į masę", todėl labai lengva kontriuoti šiuo atveju žydėjimą (ataugų augimą, vaisių augimą ir pan). Šitai galioja VISIEMS sausumos augalams.