Daiginimas

Daiginimo būdų yra daug. Papraščiausiai jums reikia pasirinkti labiausiai patinkantį.

Kanapių sėklų daiginimui reikalinga drėgmė, šiluma ir tamsa. Naudokite švarų (filtruotą, virintą, nusistovėjusį) vandenį, o geriausiai – distiliuotą. Dauguma miestų vandentiekiai turi gerą, švarų vandenį, neutraliu pH, kuris yra tinkamas daiginimui.

Nedidelis kiekis chloro yra naudingas, kad užmuštų vandenyje esančius parazitus ir bakterijas. Jei vietinis vandentiekis tiekia vandenį kurio tiesiai iš krano negeriate, tuomet tokio vandens nenaudokite ir sėklų daiginimui. Galima naudoti plastikiniuose buteliuose prekiaujamą vandenį, be jokių priedų ir priemaišų.

Daiginimas popieriniuose rankšuosčiuose

Daugelis žmonių geriausius daiginimo rezultatus pasiekia sėklas daigindami tarp kelių sluoksnių popierinių rankšluosčių, sudrėkintu kambario temperatūros vandens. Daiginamos sėklos turi būti laikomos tamsioje, šiltoje vietoje (18.5 C – 26.5 C laipsnių [65-80 F]). Daiginimui patogiausia naudoti dvi virtuvines lekštutes.

Sėklas tikrinkite kas 12 valandų. Jei popieriniai rankšluosčiai šiek tiek išsausėja, jas reikia vėl sudrėkinti. Įprastai sėklos “praskyla” per 48 valandas. Kai tik pasimato pradinė balta šaknelė, nustokite mirkyti rankšuolstį. Sėklos jau pasiruošusios augti. Jei vis dar drėkinsite rankšluosčius, po šaknelės išlindimo, galite sukelti augalui stresą ir padaryti kitokių žalų dar augalui net nepradėjus augti.

Sodinkite sėklas į švarią, PH subalansuotą žemę ar žemių mišinį. Žemės turi būti lengvos, su geru drenažu. Mes rekomenduojame mišinį su perlitu, vermikulitu ir samanomis (sphagnum moss). Šis mišinys gali būti naudojamas vienas arba gali būti sumaišytas su sterelizuotomis lengvomis žemėmis.

Sėklos turi būti sodinamos 0,5 – 1,5 cm į žemę (1/4 1/2 coliai), bent jau 10 cm (4 colių) gylio vazonėlyje, kad pagrindinė šaknis galėtų laisvai augti tiesiai žėmyn. Vazonėlis turi turėti drenažo skylutes dugne, kad sėklos “nepaskęstų”. Žemės turi būti drėgnos, bet ne permirkytos.

Uždenkite vazonėlį perpjautu, skaidriu, plastikiniu buteliu, ar stiklainiu. Pastatykite vazoną po auginimo lempa ar šiltoje, šviesioje aplinkoje, (20 – 25 C laipsnių [67 – 78 F]).

Plastikinį dangtį (ar stiklainį) nuimkite, kai daigai išlys į paviršių, ir pradės formuotis pirmi dantyti lapai. Patręškite augalą su puse ketvirčio norma (1/8 normos) vegetacijai skirtomis trąšomis.

Tam tikrų kanapių rūšių sėklos kambario temperatūroje gali nedygti, bet puikiai sudygs esant 32 C laipsniams (90 F), apie 10 (20 F) laipsnių daugiau negu kambario temperatūra.

– NIEKADA NELEISKITE SĖKLOMS IŠDŽIŪTI!!

daiginimas
daiginimas
daiginimas
daiginimas
daiginimas
daiginimas
daiginimas
daiginimas
daiginimas
daiginimas

Naudota literatūra: amsterdammarijuanaseedbank