Naujokų klaidos

Perlaistymas

Vandens kiekį galite pamatuoti pakeldami vazoną ir jausdami svorį. Galite netgi naudoti svarstykles. Prieš pasodinant augalą, supilkite substratą į vazoną ir jį pasverkite. Po to palaistikyte ir vėl pasverkite, kad jaustumėte skirtumą. Nelaistikyte augalo kas dieną! Laistyti reikia tik tada kai vazonas sveria beveik tiek, kiek svėre nelaistytas. Pasodinus daigą į vazoną, laistyti reikia tik po kelių dienų.

Pertręšimas

Nesinaudokite instrukcijomis nurodytomis ant trąšų pakuočių! Jų nurodyti kiekiai netinka kanapėms. Naudokite 1/4 (keturis kartus mažiau) nei nurodyta ant pakuotės.

Perdėtas nerimas

Pirmas auginimas panašus į pirmą gimusį vaiką. Naujokai peryvena dėl kiekvienos smulkmenos. Iš pradžių reikia stebėti augalą ir išsiaiškinti kas jam nutiko, o ne betkokiais būdais bandyti išgydyti kiekvieną geltoną lapelį. Dažnai būna, kad bandant išgydyti augalą, naujokai pridaro daugiau žalos negu naudos. Žinoma – atkreipti dėmesį į negalavimus reikia, tačiau ir reikia būti atidžiam pasirenkant gydymo būdą.

Per brangi įranga

Nauji augintojai dažnai apsunkina savo pirmą auginimą labai brangiais prietaisais ir įranga. Daug efektyviau yra iš pradžių mokytis auginti, o tik po to investuoti pinigus į aukštos klasės įrangą, o ne atvirkščiai.

Nereikalingi pranešimai

Prieš klausiant klausimų forumuose, pasinaudokite paieškos funkcijomis (ar paieškos svetainėmis). Taip ne tik sužinosite savo problemų sprendimo būdus, bet ir sužinosite dar daug naudingos informacijos.

Pagyros

NIEKAM nesigirkite savo augintiniais.