Visiškai Žaliems

Pagrindiniai materialai kurių jums reikia:
– Lempos
– Sėklų
– Žemių (substrato)
– Trąšų
– Vazono

Neišsigąskite jei jūs matėte sudėtingą apšvietimo įrangą kitose svetainėse. CFL (kompaktinės fluorescencinės) lemputės, kurios nėra brangios ir yra beveik visose parduotuvėse, užaugins augalą geriau, nei tu manei anksčiau. Tai puikus pasirinkimas pradžiai, kad suprastum kaip viskas vyksta, net jei nieko dar nežinai apie auginimą.

Pirmas saraše – lempos. Stenkites apimti mažiausiai 250 w. į kvadratinį metrą, o geriausiai būtų 450 w – CFL lemputėmis (kitoms lempoms taikomi kitokie matavimai). Tarkime, jei jūsų lemputės bus po 25 w, tuomet vienam kvadratiniam metrui reikės 3 – 6 tokių lempučių. Kuo daugiau tuo geriau! Viename tokiame kvadratiniame metre galite auginti 3-4 augalus.

Sekantis punktas – sėklos. Jų galite atsisiųsti iš sėklų bankų (seeds bank) tokiuose kaip šis: Seedsman. Blogiausiu atvėju klauskite tų, kas jau augina. Jie padės jums sužinoti kur gauti sėklų.

Patartina įsigyti 10 sėklų. Jei daiginate 5 sėklas, greičiausiai jūs turėsite kelias mergaites, tačiau jei užauga tik viena, nenusiminkite, jūs galite paimti nuo jos kloną ir užpildyti augalais savo auginamą vietą – Klonavimas. Pasilikite likusias 5 sėkalas sekančiam auginimui, kuomet jau turėsite šiek tiek patirties, arba jei mirs penki pirmi augalai, galėsite pradėti iš naujo.

Kitas dalykas kurį reikia aptarti – žemės, substratas. Paprastos žemės yra geros, tačiau gali būti per sunkios. Gaukite įprastų žemių ir sumaišykite jas su smėliu ar perlitu lygiomis dalimis. Venkite tų žemių, kuriuose yra daug molio.

Trąšos yra labai svarbus dalykas. NPK (natris, fosforas, kalis) yra nurodytas ant trąšų pakuočių. Pradžiai bus geras 20-20-20 santykis (arba 10-10-10) (apie tai, kaip skaičiuojami santykiai, turėjote išmokti mokykloje). Naudokite instrukcijomis, ir JOKIAIS BŪDAIS NESUIGUNDYKITE PANAUDOTI DAUGIAU, tikėdamiesi geresnio rezultato. Tai nužudys augalą. Trąšas galite dėti į vandenį kuriuo laistote augalą.

Jei instrukcijos nurodo naudoti tam tikrą kiekį trašų kiekvieną savaitę, o jūs augalą laistote du kartus per savaitę, tuomet tą kiekį dalinkite per pusę (kad per visą savaitę sunaudotumėte ne daugiau trąšų nei nurodyta). Kai sodinukai tampa aukštensi kaip 10 cm. leiskite substrato paviršiui išdžiuti prieš laistant sekantį kartą. Perlaistymas ir pertręšimas yra pagrindinės problemų priežastys pradedantiesiems.

Vazonai. Susiraskite pigiausius vazonus kokius tik rasite. Plastikiniai yra pigiausi, bet taip pat geri ir moliniai. Vazono dugne privalo būti skylutės (bent jau viena). Uždėkite tinklelį dugno apačioje, ant skylių, kad žemės pro jas nebyrėtų.

Kiti įrankiai kurių jums gali prireikti: mažas kastuvėlis, smulkus pagaliukas mažų daigelių prilaikymui ir laikmatis (“taimeris”) lempoms (aparačiukas kuris įsikiša į rozetę ir leidžia nustatyi, kad lempos įsijungtu ar išsijungtu jums reikiamu laiku). Dirvožemio dregmės matuoklis būtų gerai, tačiau nebūtinas.
Nuo ko pradėti?
Įdėkite sėklą į substratą 0,5 cm. gylumoje. Palaistikyte ir uždenkite stiklainiu, ar nupjauto butelio galu. Kai pamtysite daigelį, nuimkite stiklainį. Sodinkite tik vieną sėklą viename vazonėlyje.
Daugiau apie tai, kaip pasodinti sėklą rasite šioje temoje: Daiginimas

Kuomet daigelis išlenda iš po žemių – jiems reikia šviesos. CFL lempa turėtų kabėti 10cm. aukščiau negu daigelis. Kai daigelis paauga virš 10 cm, galite lempą nuleisti iki 5 cm. aukščio virš augalo.

Prikabintike savo lempą virve ar grandinėlėmis, kad būtų galima lengvai sumažinti ar padidinti jų aukšį. Sėklos paprastai dygsta nuo vienos dienos iki dviejų savaičių. Laikykite substratą drėgną kol išlys daigeliai. Šviesą galite palikti įjungtą pastoviai, arba nustatyti laikmatį jog 18 valandų šviestų ir 6 valandas būtų tamsa.
Kiek tai kainuos?
Vidutiniškai:

A) CFL lempos: 10 – 20 lt už vieną lempą
B) Sėklos: sėklų bankuose, internete, pigiausios sėklos kainuoja apie 70-80 lt už 10 sėklų ir apie 15 lt atsiuntimas.
C) Substratas: žemės, smėlis, perlitas 20 – 30 lt.
D) Trąšos: apie 20 lt

Viską sudėjus apytiksliai: 200 – 300 lt.

Atminkite: derliaus kokybę nulems jūsų turimos žinios! Negailėkite laiko ir daug skaitykite, domėkites!