Veislės, rūšys

Kanapių veislės ir rūšys

Kanapių veislę, lauko auginimui, pasirinkti lengviausia pagal geografinę padėtį.

SATIVA – Poliarinė Indica priešingybė. Aukšti, ploni augalai siaurais lapais, šviesiai žalios spalvos. Auga greitai, kai kuriais atvėjais gali pasiekti net 6 metrus aukščio. Kilmės pėdsakai atveda į Meksiką, Kolumbiją, Pietryčių Aziją. Žydėjimo periodas laviruoja tarp 10 – 16 savaičių, įprastai daugiau nei Indica. Skonis linksta link vaisinio. Efektas: dažniausiai veikia galvos sritį. Auginamos lauke (outdoor).

INDICA – Žemi, stori augalai, platūs lapai, tamsiai žalios spalvos. Žydėjimas trunka nuo 8 iki 10 savaičių su tankiomis stambiomis žiedų kuokomis. Kvapas: nuo aitraus “skunk” iki saldaus vaisinio. Kilmės pedsakai atveda į Afganistaną, Maroką ir Tibetą. Efektas: dažniausiai veikia kūno sritį. Dažniausiai auginama viduje (indoor).

FEMINIZED – Savybė gaminti tik moteriškos lyties augalus. Be Feminized sėklų, dažniausiai yra naudojami klonai.

CROSS BREEDS (kryžmintos veislės) – kryžminimas tarp skirtingų Indica ir Satyva veislių leidžia savo palikuonims turėti atitinkamus tėvo ir motinos bruožus. Tikri bruožų procentiniai dydžiai, kuriuos turės veislė, savyje nėra tikslūs, tačiau labai artimi.

INDOOR / OUTDOOR (vidus, laukas) – Svarbiausias dalykas kurį reikia suprasti yra žydėjimo laikas. Vidaus auginimui žydėjimo periodas nėra svarbus, tačiau norint auginti lauke turite pasirinkti veislę kuri tiktu jūsų klimatui. Jei jūsų klimatas turi trumpą vasarą, tuomet reikėtų rinktis veislės kuriose dominuoja Indica rūšis. Atminkite, kad kuo daugiau Sativa rušies dominanto, tuo žydėjimo periodas bus ilgesnis. Kai kurios veislės yra išveisiamos specialiai lauko auginimui, tiesiog reikia pažvelgti į veislės aprašymą. Vidaus auginimui niekada nesirinkite veislės skirtos auginti lauke.

HEIGHT (aukštis) – Aukščiausiai auga Sativa. Dažniausiai aukštis yra yrašytas aprašymuose, tačiau vidaus auginime aukštį galima kontroliuoti. Gerai auginamas augalas gali paaugti 2,5 – 5 cm. per diena. 70 cm aukščio augalas nustatytas į žydėjimo stadiją užaugs vos iki 90 cm. kol visiškai subres maždaug per 8 savaites.

POTENCY (stiprumas) – Šių dienų marihuana dažniausiai yra labai stipri. Sekmė priklauso nuo auginimo sąlygų. Kad padidintų stiprumo kiekį augintojai žydėjimo metu naudoja karštą, sausą atmosferą, ir pristabdo laistymą.

YIELDS (derlius) – Viskas priklausys nuo to, kiek leisite augalui vegetuoti prieš nustatant žydėjimo stadiją. Aišku kuo ilgiau vegetuoja, tuo aukštesnis / didesnis augalas užauga ir žinoma duoda didesnį derlių. Didžiausias vidaus auginimo derlius gaunamas iš Indica rūšies.

Geriausiai žinomų veislių penketukas

White Widow (Baltoji Našlė) – laikoma bene geriausia veisle pasaulyje. Pumpurai visada nusėti THC kristalais tiek, kad net sunku įžiūrėti žalią spalvą. Efektas – ekstremalus High, o skonis unikalus, nepakarojimai dieviškas. Laimėjus daugiausia laimėjimų Cannabis Cups ir Pot Awards konkursuose, negu kuri nors kita veislė. Ši veislė visų Olandijos Coffee Shop’ų meniu viršuje (dažniausiai brangiausia). Ją turi išmeginti visi kurie save laiko užkietėjusiais rūkaliais.

White Widow - Baltoji Našlė

Northern lights (Šiaurės Pašvaistė) – turi didelius plačius lapus ir didelius kristalus ant pumpurų. Paragauti stipraus hašišo skonį – geriausias būdas apibūdinti šią veislę. Tai nėra labai didelis augalas. Užauga apie 1,5 metrus lauke, o vidaus auginime šiek tiek didesnis. Geriausiai šią rūšį auginti viduje. Tai klasikinė veislė kuri yra viena iš labiausiai auginamų ir rūkomų Olandijoje.

Northern lights - Šiaurės Pašvaistė)

Super Skunk (Super-skunkas) – yra originali Skunk #1 veislė. Potenciją galima palyginti su hašišu kurį randame Amsterdamo Coffee Shop’uose. Pasaulyje garsėja dėl švelnaus saldaus kvapo, pikantiško skonio ir stiprumo. Viena iš lengviausiai užauginamų rūšių tarp Baltųjų Veislių (White Strains). Dėl jos populiarumo ji dažnai būna parduodama ir surūkyta dar nespėjus jai visiškai išdžiūti. Žydi nuo 8 iki 10 savaičių.

Super Skunk - Super-skunkas

Big Bud (Didelis Pumpuras) – Cannabis Cup laimėtojas 1989 metais kaip geriausia kanapių veislė. Augintojų su didelėm ambicijom numylėtojas, kadangi derliaus kiekis yra legendiškai didelis dėl masiškų pumpurų su milžiniškais lapais. Dūmai yra švelnūs ir labai labai stiprūs. Išaugins didžiausią derlių negu bet kokia kita veislė tame pačiame auginame plote. Dažnai plonesnės šakos nulinksta, ar net nulūžta dėl didelio pumpurų svorio. Viena iš puikiausių kanapių veislių.

Big Bud - Didelis Pumpuras

Purple (Purple Haze) (Purpurinė, arba Purpurinė Migla) – turi gražius purpurinius žiedus kurie turi ypatingą skonį ir kvapą. Tai galinga veislė su dominuojančia Sativa. Tai labai ištvėrmingas augalas todėl jis gali būti užauginamas lauke blogiausiomis sąlygomis. Ši veislė išvesta kryžminant Holland’s Hope ir Skunk#1 veisles. Galingas, aukštos kokybės Sativa aromatas.

Purple (Purple Haze) - Purpurinė (Purpurinė Migla)

Naudota literatūra: marijuanastrains