LT kanapių paruošimas virtuvei

Kanapės kaip piktžolės Lietuvoje auga visur, reikia tik akylai paieškoti. Matęs aš jų Vilniaus ir Kauno centruose. Jei jums pasisekė ir atradote sklypelį, kurį tik jūs vienas žinote ir niekas kitas nesigviešia į šias gėrybes, bei žadate nors kiek rimčiau užsiimti šiuo reikalu, derėtų išravėti vyriškas kanapes. Tuomet lietuviškos sinsemilos skaistybei niekas negrės. Lietuvoje laukinės kanapės raunamos nuo rugpjūčio iki pat vėlaus rudenio, netgi po šalnų. Mūsuose šis augalas baigia žydėti ir pradeda brandinti sėklas būtent rugpjūtį. Rekomenduojama Lietuvoje rinkti tik moteriškas kanapes, nes vyriškose kanabinolų beveik nėra.

Imant derlių, derėtų apačioje gražiai nukirsti visą krūmą.

Yra keli džiovinimo būdai. Pirmasis pats paprasčiausias – nukirstus krūmus surišti pundeliais ir aukštyn kotais pakabinti džiūti tamsioje, sausoje vietoje. Tam labiausiai tinka palėpės ir vadinami “aukštai”. Kanapėms visiškai išdžiūvus, nurinkite galvas, t.y. žiedus, taip pat ir lapelius aplink juos. Lapuose ir kotuose kanabinolų koncentracija per maža, kad juos būtų galima panaudoti.

Antrasis būdas – nuo nukirstų kanapių atskirti šakas su galvomis. Nurinkti didesnius lapus (netgi lapelius žieduose reikėtų apkarpyti) ir padžiauti tik šakas su galvomis. Taip džiovinimui reikės mažiau vietos ir išvengsite sausų, visur byrančių lapų – nuo žalių kanapių daug lengviau nurinksite mažai kanabinolų turinčią žaliąją masę.

Dabar reikia išrinkti subrendusias sėklas ir kietus kotelius. Subrendusios sėklos netinka todėl, kad jose yra nelabai kokio skonio aliejaus ir visiškai nebėra THC. Tam labiausiai tinka metaliniai sieteliai mažomis akimis. Paprasčiausiai per juos pertrynus, stuff’as tampa puikiai susmulkintas ir užima mažiau vietos.

Kanapes patartina laikyti sandariai uždarytame tamsiame inde, vėsioje, taip pat tamsioje vietoje, kaip ir prieskonius. Šitaip apdorota “Cannabis Litauen” yra visiškai paruošta valgio gamybai ar THC ekstrakcijai. O sėklų irgi neišmeskite – jas galite panaudoti kanapinių košių gamyboje ar pavasarinėje sėjoje.