Temperatūra ir drėgmė

Trąšos

Apie temperatūrą rašo E. Rosenthal:

Tinkama temperatūra yra vienas iš labiausiai nepastovių faktorių. Dauguma knygų rašo, kad otimali auginimo temperatūra yra 21 – 27 laipsnių celcijaus (70-80 Farenheito), bet daug kitur nurodo ir aukštesnę temperatūrą. Skaitant, kad genetika nėra faktorius, augalas galės absoruoti daugiau šviesos prie didesnės temperatūros, galbūt iki 32 C (90 F). Daug šviesos ir CO2 lygio, gali leisti temperatūrą pakelti iki 35 C (95 F) laipsnių, taip padidinant augimo greitį. Tačiau tokia temperatūra sumažins potenciją žydėjime. Geriausia būtų po žydėjimo pradžios sumažinti temperatūrą, siekiant išsaugoti potenciją, nors augalas augs lėčiau. Aukštesnė temperatūra leidžia augalui vegetacijoje augti žymiai greičiau, žadindamas augalo medžiagų apykaitą, tačiau reikalinga daug CO2 bei šviesos, o dregmė turi būti ne per didelė.

Su normaliu CO2 lygiu gerai vedinamoje patalpoje 32 C temperatūra yra absoliutus maksimumas, nors geriau būtų 30 C (85 F), jei tik gaunama daug šviesos. Neleiskite auginimo dežėje ar kambaryje temperatūrai viršyti 35 C (95 F), nes tai pakenks augalams. Jei turite gerą apšvietimą, be CO2 padavimo, optimali temperatūra yra 27-30 C (80-86 F). Žemiau kaip 21 C (70F) yra jau per šalta geram auginimui.

Naktį – žema temperatūra yra normalu (maždaug 16 C (60 F)) lauke. Žemesnė temperatūra naktį, pradeda paveikti vystymąsi. 10 C (50 F) laipsnių sukels lengvą stresą, 5 C (40 F) nužudys augalą. Laikykite savo augalus šiltai, o ypač šaknis. Pakelkite vazonus aukščiau, jei manote, kad grindys atima šilumą iš šaknų. Tai dažna problema, jei jūsų grindys iš betono plokštės ar panašios šaltos medžiagos.

Kai temperatūra kyla, oras geriau sulaiko vandenį, tokiu būdu mažindamas drėgmę, todėl didesnė temperatūra mažina grybelio grėsmę.

Priešingai, nei daugelyje literatūrų, dregmė nėra gerai augalams (išskyrus daiginimą, ir šaknijimą). Mažas dregmės lygis padeda augalams išgarinti CO2, o tai sumažina pelėsio riziką žydėjimo metu.

Tyrimai rodo, kad didelė temperatūra sumažina potenciją, todėl svarbu matyti kada augalas gauna per daug karščio žydėjimo metu.

Apie temperatūrą ir drėgmę SW growguide:

Temperatūra turi būti apie 28 laipsnių celcijaus. Niekada negali būti aukštesnė kaip 32 ir žemesnė kaip 17 laipsnių. Be to leidžiant temperatūrai nukristi mažiau kaip 10 laipsnių, augalams sukels per daug streso. Didesnė temperatūra nei 32 laipsniai, žiedus padarys purius, tačiau THC kiekis labai sumažės. Jei temperatūra nukrinta mažiau kaip 17 laipsnių, augalai nustoja augti, stiebas taps violetinės spalvos, o žiedai bus labai maži. Pakankamai keista, tačiau mažoje temperatūroje gaminamas didesnis kiekis THC.

Drėgmę palaikykite tarp 50 ir 60 %. Gaminant klonus reikia apie 80% dregmės, kadangi klonai dar neturi išsivysčiusios šaknų sistemos. Įsitikinkite, kad žydėjimo metu drėgmė neperžengia 60%, nes tai gadina anglies filtrus. Kitu atvėju, per maža drėgmė sukelia stresą ir naikina derlių. Prireikus galima pastatyti drėkintuvą. Žydėjimo pabaigoje, drėgmė tūrėtų būti kiek galima mažesnė, kad neleistu veistis puvėsiui, pelėsiams, grybeliui.

Sakoma, kad naudojant papildomą CO2 šaltinį galima leisti augti didesnėje temperatūroje. Asmeniškai aš manau, kad geriausia būtų palaikyti normalią temperatūrą, o tai duos geros kokybės ir didelį kiekį THC. Aukštoje temperatūroje žiedai bus didesni, tačiau mažiau THC.

Naudota literatūra: weedfarmer