Pyragas “Miško pasaka”

Šis receptukas yra labai paprastas ir efektyvus, todėl yra labiausiai mano pamėgtas. Draugai jį vadina “Miško Pasaka”. Jei panorai išbandyti – nepatingėk pasidaryti!:P

Pienelis:

Paimkite 4-5 litrų puodą ir pripresuokite lietuviškų kanapių (gali būti ką tik nuskintos arba džiovintos; geriausiai veikia rugpjūčio pabaigoj arba rugsėjo mėnesį skintos kanapės). Kanapes užpilkite pienu taip, kad jos būtų vos vos apsemtos; reikės maždaug 3-3,5 litrų pieno (geriausiai tinka naminis pienas, nes jis riebesnis; tokiu būdu tu gausi daugiau vitaminų – kanabinolio:)). Gautą mišinį virkite apie tris valandas.

Pavirus vieną valandą, kai sumažės pieno ir kanapės jau bus truputį apvirusios, įdėkite 400-500 gramų sviesto (sviestas taip pat geriausiai tinka naminis:)). Tada virkite dar apie dvi valandas; tokiu būdu liks mažiau pieno ir gausis kokybiškesnis produktas. Nepamirškite verdant pastoviai maišyti, kad neprisviltų!

Baigus virti, gautą masę gerai perkoškite. Gautą pienelį supilkite į indą; po kurio laiko, kai pienelis atvėsta, inde nusistovi sviestas – jame kanabinolio koncentracija didžiausia, todėl šį sviestą būtinai panaudokite, kai maišysite tešlą!
!WARNING! Nepilkite karšto pienelio į stiklinį indą, nes jis gali sutrūkti.

Pyragas:

Dabar, kai jau turite pienelį, galite užmaišyti tešlą pyragui:).

Jums reikės:

4-5 kiaušinių;
0,6-0,7 litro išsivirto kanapių pienelio;
0,5-1 stiklinės cukraus (taip pat galite naudoti uogienę arba sirupą);
10-20 gramų vanilinio cukraus;
maždaug 400-500 gramų miltų;
0,5-1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių;
jei norite, galite įdėti įvairių priedų, pvz. obuolių, razinų, riešutų, ir pan.

Gaminimas:

Gerai išplakite kiaušinius, tada sudėkite paprastą ir vanilinį cukrų, ir maišykite tol, kol cukrus ištirpsta. Supilkite kanapinį pienelį ir viską gerai išmaišykite. Palaipsniui pilkite miltus (po 1-2 stiklines), tuo pat metu gerai maišydami. Turi gautis nei per skysta, nei per tiršta tešla:). Sudėkite kepimo miltelius, išmaišykite, ir, jei naudojate, sudėkite priedus (razinas, riešutus, ir t.t.). Tešla paruošta – belieka kepimo skardą ištepti aliejumi. Tada skardą įkaitinkite orkaitėje, supilkite tešlą, ir kepkite apie 45-60 min. (jei nežinote, ar pyragas iškepęs, patikrinimui įsmeikite į pyrago vidurį degtuką. Jei ištraukus degtukas aplipęs pyragu – dar reikia kepti, jei sausas – pyragas jau iškepęs).

Dozavimas:

Koks tiksliai, negaliu pasakyti, nes kaskart skirtingai gaunasi; pabandykit suvalgyti maždaug 3-4 degtukų dėžutės dydžio gabaliukus, ir kai po 1-1,5 valandos pradės virškinti, lauktas atpildas turėtų ateiti:) hmm hmm atatatataii…:)

Netingėkite ir pabandykite pasidaryti sau šventę – galėsite ne tik patys paskanauti šio neįprasto pyrago, bet ir pavaišinti savo gerus draugus:)