Kuzmyčiaus triufeliai

kuzmyčius

Reikės:

razinų;
išlukštentų saulėgrąžų;
įvairių rūšių riešutų;
sezamo sėklų;
kokoso drožlių;
kitų panašių gardėsių pagal savo skonį;
1 litro pieno;
100 g cukraus;
100 g medaus;
geros šaluchos.

Gaminimas:

Riešutus sumalkite. Džiovintą šaluchą sutrinkite rankomis ir išrinkite iš jos visokius pagaikščius (nes jie gali užstrigti dantyse). Visus gardėsius, tame tarpe ir šaluchą, sudėkite į dubenį. Nepagailėkite ir įdėkite daugiau! Pasilikite tik sezamo sėklas ir kokoso drožles – jų prireiks vėliau. Gardėsius sumaišykite ir užpilite šaltu pienu taip, kad persisunktų visi sausi ingridientai, ypač šalucha – iš viso mišinio turi gautis skysta košė. Tada supilkite cukrų ir pastatykite mišinį ant ugnies. Nuolatos maišydami virkite, palaipsniui pridėdami medaus. Svarbiausia stebėti, kad nepridegtų. Nuolatos maišydami, virkite apie 2 valandas – iki išgaruos visas pienas. Kai pieno nebeliks, maišykite ir stebėkite košės pavidalą: ji turi būti ruda (nuo cukraus), itin tąsi ir lipni.

Košė paruošta. Iš dar šiltos masės lipdykite maždaug 3 cm skersmens rutuliukus ir apvoliokite juos sezamo sėklose ir/ar kokoso drožlėse. Sudėkite juos į kokią nors tarą.

Dozavimas:

Jei naudojote gerą šaluchą, vienam žmogui – vienas rutuliukas. “Vežti” pradeda po 45 min – 1 val. Jei neperdozuosite, “veš” apie 6 val. Mus pirmą kartą užvalgius tokių rutuliukų “tampė” apie 2 paras. Todėl būkite itin atsargūs! Be to, nepamirškite paslėpti skanėstus nuo mamų, tėčių, senelių, vaikų – jei jie yra saldumynų mėgėjai, gali atsitikti neprognozuojamų dalykų.

Skanaus!