PH ir EC matuokliai

  1. Kodėl naudoti šiuos brangius prietaisus?
  2. Kaip jais naudotis?
  3. Bendri patarimai

Jūsų augalai neduoda tokio derliaus, kokio tikites? Jūsų augalai dažnai atrodo lyg apdeginti? Šių nesklandumų priežastis galite sužinoti naudodamiesi PH ir EC matuokliais.

1. Kodėl naudoti šiuos brangius prietaisus?

PH matuoklis matuoja vandens rūgštingumą skalėje nuo 0 iki 14. Tai ne tiesinė, o rodiklinė skalė. Tai reiškia, kad skirtumas tarp 6 PH ir 7 PH yra didžiulis. Kai PH yra per mažas arba per didelis, tuomet šaknys negali pasisavinti maistinių medžiagų tinkamomis proporcijomis. Apskritai, tai pasimatys augaluose, kaip vienokių ar kitokių maistinių medžiagų trūkumas, o nudegimai gali atsirasti, nes kitų maistinių medžiagų kiekis augale gali ženkliai padidėti. Rezultatas bus tame, kad augalai pradės letai augti, derlius bus mažas, o galiausiai augalas gali žūti. Išgydyti galima duodant augalui mažiau maistinių medžiagų, tačiau tai gali sukelti kitų problemų, nukentės derlius. Kai PH yra tinkamas, mažai tikėtina, kad trūkumas gali atsirasti. Augalas galės pasiimti tinkamas proporcijas maistinių medžiagų o permaitinimas bus praeitis.

Kitaip sakant: su blogu PH, net pusę rekomenduojamos trašų normos sukels pertrešimą. Su geru PH visa rekomenduojama dozė padarys stiprius, sveikus augalus.

EC matuoklis matuoja elektrinį vandens laidumą. Švarus vanduo turi mažą EC. Kai jūs dedate trąšas ir ph reguliatorius, EC didėja. Šį matuoklį galite naudoti norint sužinoti kiek trąšų galite dėti į vandenį nesukeldami pertręšimo. Iš akies nustatyti tikslų trąšų kiekį yra gana sudėtinga. Kartais jūs nesate tikras kiek daug trąšų yra jūsų talpykloje. Ir net jei dėl šių dalykų neturite problemų, galimas daiktas, kad rekomenduojama trąšų dozė yra per maža jūsų augintiniams, ir būtų naudinga įdėti didesnę dozę. Naudojant EC matuoklį kartu su PH matuokliu, galite įvertinti optimalią trąšų dozę jūsų augalams nesukeliant pertręšimo.

2. Kaip naudotis pH ir EB matuokliais? (auginant žemėje)

Auginimo pradžioje PH turi būti 6,4. Bėgant laikui PH lėtai mažinkite kol pasieks 6,0 (žydėjimo pabaigoje). Tai leis augalams pasisavinti šiek tiek mažiau maistingujų medžiagų kol augalai yra jauni, o daugiau pasisavinti kai jie užauga ir žydi. Taip pat ir EC turi būti 1.0 auginimo pradžioje. Nuo auginimo pradžios taip pat lėtai didinti iki paskutiniosiomis žydėjimo savaitėmis EC bus 2.0.

3. Bendri patarimai

Kad sumažinti PH, galite naudoti actą, arba nusipirkti specialių PH sumažinimo priemonių sodo reikmenų parduotuvėje. Taip pat sodo reikmenų parduotuvėje galite rasti priemonių pakeliančių PH. Kartais PH reguliavimas gali būti erzinantis, kadangi skalė yra rodyklinė. Praktiniu požiūriu tai reiškia, kad sumažinti ar padidinti PH turite dėti labai mažą kiekį sumažinimo ar padidinimo priemonių. Jei jūsų PH yra per didelis ir jūs pridėjote per daug sumažinimo priemonių, tuomet jūs turite įdėti PH padidinimo priemonių. PH ir EC reguliuokite kas maždaug vieną kartą į mėnesį.

Nenaudokite EC matuoklio be PH matavimo. Jei jūs naudosite tik EC matuoklį, jūs tikriausiai nužudysite savo augalus per daug pertrešiant.
Naudojant PH matuoklį be EC matavimo, jūs negalite dėti daugiau trąšų negu nurodo instrukcijos.

PH matuoklis

EC matuoklis

Naudota literatūra: fastergrowing