
Svarbūs faktai apie laistymą
- Kai pasodinate sėklas į žemę, sekantį kartą laistyti reikia tik po kelių dienų.
- Laistymo kiekis, ir dažnumas priklauso nuo vazono dydžio ir šviesos kiekio.
- Kai augalas yra mažas, jie vandeni išgeria / išgarina labai mažai, dėl to nereikia laistyti dažnai, tiek kiek laistome augalus su daugybę lapų.
- Kai daigeliai yra maži, laistyti reikia labai atidžiai, kad vandens srovė neišplautų, nenulaužtų ar kaip kitaip jam nepakenktu.
- Vanduo teikia vandenilį, būtiną augalų augimui, taip pat išnešioja maistingąsias medžiagas visam augalui.
- Nors kanapės mėgsta reguliarų laistymo ciklą, tačiau nereikėtų laistyti kiekvieną dieną.
- Teorija, kad kuo daugiau laistysi, tuo greičiau jis augs – neteisinga. Tačiau nedalaistymas sulėtina augalo augimą.
- Nors kanapės mėgsta nemažai vandens, dažniausia mirties priežastis būna perlaistymas (indoor auginime).
- Didelis vazonas kuris buvo palaistytas prieš pasodinant sėklas, gali turėti pakankamai dregmės dar dvi, ar tris savaites.
- Vanduo laiko augalo lasteles, todėl jo standumas priklauso nuo dregmės ir jei nėra pakankamai dregmės, lapai pradeda vysti ir kristi.
- Kanapėms idealiausias vanduo tuomet, kai jo pH būna neutralus (pH 7,0) ir vandenyje nėra chloro, ar kitokių kenksmingų medžiagų.
- Neleiskite, kad substratas visiškai išdžiūtų, tačiau taip pat neleisktike, kad jis nuolat būtų šlapias.
- Augalai auga geriau, jei laistoma ryte, o ne vakare.
- Visada geriau naudoti kambario temperatūros vandenį, negu šaltesnį, ar šiltesnį. Taip apsaugosite savo augalų šaknis nuo “šoko” (streso).
- Per daug chloro vandentiekio vandenyje turi tendenciją pakeisti substrato rūgšingumą, todėl jis gali būti subalansuotas įdedant šiek tiek kalcio.
- Jei jūsų vandentiekio vandenyje yra daug chemikalų, geriausia kelias dienas prieš naudojimą, jį palaikyti atviroje talpykloje (kibire, laistytuve, ir pnš.)
- Nors distiliuotas (ar virintas) vanduo augalui visiškai nekenkia, tačiau jame nėra mineralinių medžiagų naudingų geram vystimuisi.
- Augalai kurie auginami ilgesniame dienos (šviesos) periode, laistomi dažniau nei tie kurie auginamie trumpesniame periode.
- Lengvai apipurškite savo augalo lapus, kad atvėsintumėte po karštos dienos, ar ilgo lepmų apšvietimo.
- Apvytusius augalus, kurie keletą dienų buvo be vandens dar galima išgelbėti, jei skubiai ir kruopščiai / pilnai palaistomas.
- Geras būdas atskirti, kada reikia laistyti, tai yra tuomet, kada 5 ar 6 centimetrai substrato viršutinio sluoksnio yra visiškai išdžiuvę.
- Jei augalas pradeda mesti lapus daugiau nei įprasta, gali būti, kad jis yra perlaistomas.
- Žymiai geriau naudoti laistytuvą su antgaliu (pukštuku), negu su viena didele srove. Taip apsaugosite augalo šaknis nuo pažeidimų laistymo metu.
- Visada laistikyte iš vazono viršaus, o ne pildami vandenį į padėklą.
- Jei mažas augaliukas auga dideliame vazone, jis gali reikalauti tik vieno laistymo per savaitę. O jei didelis augalas auga mažame vazone, jį gali tekti laistyti kas dieną.
- Yra manoma, kad ribodami laistyma žydėjimo metu, darote teigiamą įtaką augalo potencijai.
- Per žydėjimą reikia patikrinti kiek laiko po laistymo augalai pradeda vysti, tuomet reguliariai pradėkite laistyti juos viena diena ankščiau.
- Nors kanapės yra atsparus ir prisitaikantis augalas, ir jis gana ilgai gali išsilaikyti su nedideliu kiekiu dregmės, tačiau jis labiau mėgsta reguliaraus laistymo periodą.
- Visada tikrinkite savo reguliariai tiekiamo vandens pH, kad nustatytumėte jo ilgalaikį poveikį augalui ir substratui.
- Lietaus vanduo savyje turi azoto ir kitokių elementų, todėl jis yra puikus vandens šaltinis namuose (indoor) auginamiems augalams.
- Kanapės mėgsta gero drenažo substratą, todėl neturėtumėte jaudintis, jei šiek tiek vandens nuteka į apačioje esantį padėkliuką.
- Kadangi namuose (indoor) auginamos kanapės negauna lietaus ir vėjo, kurie stiprina augalo kamieną, vandens purškimas ant lapų yra puiki alternatyva.

Naudota literatūra: concept420