Tinkamas vėdinimas jūsų augalams yra svarbus. Kuo daugiau augalų turite vienoje vietoje, tuo daugiau ventiliacijos reikia. Augalai kvėpuoja per lapus. Taip pat per lapus augalas atsikrato nereikalingas medžiagas. Jei ventiliacija yra per silpna, lapų poros susitraukia, ir lapai miršta. Jei patalpoje yra pakankamai laisvo oro, kenksmingos medžiagos išgaruoja nuo lapų, ir augalas gali augti sveikas.
Mažoje dežėje, kurioje yra vos keletą augalų, tinkamą orą sukurti, užteks kelis kart atvert duris, pasigrožėti jomis. Nors ir galima užauginti sveikus augalus prastai vedinamoje patalpoje, tačiau augalai bus didesnis ir produktyvesnis su tinkama oro cirkuliacija.
Kuo daugiau laiko praleisite auginimo patalpoje, tuo augalai bus geresni, nes jie naudos anglies dvideginį kurį iškvepiate aplink juos. Kartais ganėtinai sudėtinga aprūpinti tinkamą orą į jūsų auginimo vietą, nes dažniausiai ta vieta būna paslėpta kur nors kampe, mansardoje, ar rūsyje. Tokiu atvėju ventiliatorius sukuria tam tikrą oro judėjimą. Taip pat ventiliatorius stimuliuos augalą, judins, todėl tai paskatins sutvirtinti jį bei pastorinti kotą. Dažnai augindami namuose žmonės susiduria su problema, kad augalų koteliai liauni, ploni ir netvirti (nes augalai neturi susidoroti su vėju, lietumi.). Nors iki tam tikro laipsnio tai yra gera savaybė, nes augals daugiau energijos sunaudoja lapų ir pumpurų gamybai.
Tikslūs skaičiavimai, kuriais nustatomas tinkamas ventiliavimas yra gana sudėtingi, ir reikalauja nemažai žinomų kintamųjų. Šio straipnio tikslas supaprastinti skaičiavimus ir padėti daugiau suprasti jūsų auginimo patalpos ventiliaciją.
Kaip apskaičiuoti jūsų ištraukimo ventiliatorių
Internete daugybę skaičiavimų kurie padeda suskaičiuoti reikalingą ventiliavimą. Tačiau dažniausiai nėra atsižvelgiamą į trinties nuostolius dėl anglies filtrų, aukštos temperatūros dėl HID lempų ir CO2 ir t.t. Tolimesni skaičiavimai gali būti naudojami apskaičiuoti mažiausiai reikalaujamą ventiliavimą auginimo patalpoje ( KMM – kvadratiniai metrai per minutę ).
Pirmas žingsnis – patalpos tūris.
Tai pirmas dalykas ką jums reikėtų suskaičiuoti.
Tūris skaičiuojamas papraščiausiai sudauginus plotį, ilgį ir aukštį.
Auginimo patalpa kurios matmenys yra: 3m * 3m * 2m = turi 18 kubinių metrų (m3).
[Šie matmenys bus ir tolimesnių skaičiavimų pagrindas]
Antras žingsnis – Reikiamas KMM kiekis
Ventiliatorius turėtu suteikti tinkamą vedinimą vieną kartą į tris minutes.
Taigi 18m3 / 3 = 6 KMM. Tai yra absoliutus minimumas kokio reikia mūsų pavyzdyje pateiktai patalpai.
Trečias žingsnis – Papildomi veiksniai
Dėje, minimalaus KMM auginimo patalpoje niekada nėra pakankamas.
Kuomet apskaičiuojamas minimalus KMM, papildomai reikia atsižvelgti ir į šiuos veiksnius:
Jei naudojamos HID lempos: pridėti 5% (su aušinamomis lempomis) arba 10-15% (be aušinamų lempų).
Jei naudojamas CO2 padavimas pridėti 5%.
Jei naudojamas anglies filtras įšėjimo sistemoje pridėti 20%
Jei temperatūra aukšta (kaip Pietų Kalifornija) pridėti 25% arba pridėti 40% jei temperatūra aukšta ir drėgnas klimatas (kaip Florida).
Pavyzdys 1:
Turime kambary kurio plotas 3 x 3 m. Ir naudojame 2 x 1000W aušinamas lembas ir planuojame naudoti anglies filtrą. Taip pat planuojame naudoti CO2 padavimą. Vidutinė temperatūra 32 Celcijaus, tačiau mes naudosime orą iš kito kambario kuris yra kondecionuojamas.
Minimalus reikalingas KMM:
Taigi, prieš tai suskaičiavome, jog mūsų plote reikalinga 6 KMM minimalus ventiliavimas.
O dabar pridedame veiksnius:
(6 KMM) + (6 KMM * 10%) + (6 KMM * 5%) + (6 KMM * 20%) =
6 + 0,6 + 0,3 + 1,2 = 8,1 KMM
8,1 KMM – Tai tikrasis absoliutus minimumas kurio reikia mūsų pavizdyje pateiktam pavyzdžiui.
Naudota literatūra:
growingmarijuanaweed,
rollitup