Outdoor (auginimas lauke)

Gidas lauko auginimui (outdoor)

Auginimas kanapes atvirame lauke reikalauja kantrybės, slaptumo, ir įsipareigojimo ištisus metus numatyti jūsų augalų poreikius. Kad užaugintumėte gerą derlių, reikės pakankamai žinių ir supratimo kuriais vadovausites visus 4 metų sezonus. Auginimas lauke, paslapčiomis vadinamas Partizaniniu auginimu.

lauko kanapė

Žiema

Vietos pasirinkimas

Žiema – tai puiki proga surasti naują partizaninio auginimo vietą. Vieta kurią pasirinksite yra beveik svarbiausias ir sunkiausias sprendimas kurį turite padaryti. Jums labai pasisekė jei turite nuosavą namą, sodą, sodybą kuriame galite auginti, tačiau daugelis augintojų privalės tapti partizanais, kad gautų vietos atvirame lauke. Labai dažnai augintojai suklysta pasirinkdami kur auginti augalus, todėl juos praranda, arba būna dar blogiau.

Susiraskite vietą, kurioje būtų mažai tikėtina bet kokių lankytojų ištisus metus, nesvarbu, ar tai būtų keliautojai, ar medžiotojai, ar stovyklautojai. Išvalytos vietovės po telefono, ar elektros nutiestais laidais atrodytų ideliai, tačiau tai nebūtų tinkamiausias pasirinkimas, nes tose vietovėse kartais šienauja ir lankosi elektros meistrai. Tinkamiausios vietos yra ten, kur sunkiausia pasiekti – kaip dygliuoti krūmynai ar status skardis toli nuo praminto takelio.

Tai padeda turėti alibi, tarkim paukščių stebėjimas, žvėjyba, todėl nešiokites tokius dalykus kaip žiuronus, fotoaparatus, ar įrankių dėžes. Ieškokite pietinės pusės, ir turėkite galvoje, kaip augalai atrodys iš viršaus, jei praskristu sraigtasparnis.

Pabandykite neišminti takelio kurie nuvestu kitus prie jūsų vietos, imkites ben tokių priemonių, kad užmaskuotumėte pėdsakus. Taip pat apgalvokite aprūpinimą vandeniu, kad netoliese būtų koksia nors upė, upelis, ar ežeras, ežerėlis. Vandens litras sveria apie 1 kilogramą, todėl augalus turėsite auginti kuo arčiau vandens telkinių, nes jį nešioti bus labai sunku. Yra novatoriškų kuprinių kuriomis galite palengvinti vandens nešiojimą.

Jei norite turėti didesnius augalus, žiema yra laikas, kuomet turite daiginti sėklas, ar gaminti klonus po lempomis. Visuomet geriau į lauką sodinti jau paugėjusius augalus. Kuo stiprensius augalus pasodinsite lauke, tuo didesnis derlius ir sveikesni augalai bus iki pat auginimo pabaigos.

Pavasaris

Augalų sodinimas

Kai tik žiema pradeda eiti į pabaigą, ir šalnų gresmė praeina, ateina laikas parengti savo augalus persodinimui į lauką. Pripratinkite augalus prie stiprios saulės šviesos pastatydami juos lauke kelioms valandoms per parą, kad nesukeltumėte streso (jei leidžia galimybės tai padaryti). Palaipsniui didinkite laiką praleistą lauke, kol būsite pasirengę juos ten persodinti.

Sudėkite augalus į dėžę ir nuvykite į savo pasirinktą auginimo vietą. Dabar turite iškasti gilią duobę ir įpilti žemių-substrato mišinį į vidų. Įmaišykite šiek tiek perlito, ir kitokių vandenį sugeriančių medžiagų, kad vanduo geriau laikytusi, sausu vasaros periodu.

Išimkite augalus iš dežės ir įdėkite juos į mišinį duobėse kurias paruošėte. Užpilkite žamių mišiniu ir laistykite vandeniu tol, kol visas mišinys pasidarys drėgnas. Šiuo momentu yra puiki įdėja panaudoti kai kuriuos dalykus kovai su kenkėjais, pavyzdžiui “šliužų barjierą” nuo šliužų (ant žemės aplink augalą ratu apjuosti varinę vielutę), taip pat panaudoti muilą ar gyvūnų šlapimą, kad atbaidytumėte stirnas, elnius graužiančias jaunus augalus.

Kai kurie augintojai apsaugai apjuosia augalus vieliniu tinklu. Elniai labai mėgsta valgyti jaunus kanapių augalus, todėl jei esate srityje kur yra elnių – vielinis tinklas puiki apsauga. Įsitikinkite, kad jūsų augalai, gyvenimo pradžioje lauke, gautų pakankamai vandens, kad jų šaknys neišdžiūtų ir nenužudytų jaunų augalų. Lauko augalams reikia tvirtų stiebų, kad atlaikytų vėją ir liūtis. Šakos kurios guli ant žemės, greitai ima pūti. Silpnesni stiebai privalo būti surišti su pagalbiniu šakaliuku, ar grotelėmis, kad visada liktų vertikalioje padėtyje.

lauko kanapė

Vasara

Augalų tinkamas prižiūrėjimas

Vasarą svarbu palaikyti sveikas, stiprias šakas, kurios vėliau turės laikyti didelius, sunkius pumpurus. Karštis gali tapti problema, ir sausros metu gali žūti augalai, dar nespėjus tinkamai užderėti. Jei nelyja 10 , ar daugiau dienų, augalus privaloma palaistyti. Jei pasirinkote vietą prie pat vandens telkinio, galite naudoti pigias, rankines vandens pompas / siurblius. Jei ne – pasiruoškite nešioti vandenį tiek, kad visiškai prisotintumėte šaknis vandeniu. Įdėkite šiek tiek azoto, pavyzdžiui žuvies skysčio, ar jūros dumblių į laistomą vandenį

Be laistymo, kai lankote savo augalus, visuomet patikrinkite kenkėjus. Patikrinkite lapų apačias, stiebus, bei panagrinėkite visą augalą. Bet kokia broblema turėtų būti kuo greičiau pašalinta – neleiskit jokiems šliužams ar blakėms naikinti jūsų augalo.

Jei jūs augalus auginate iš sėklos, tuomet turėtumėte žinoti, kad lytį augalai pradeda rodyti vasaros vyduryje, ar vasaros pabaigoje. Pašalinkite visus vyriškos lyties augalus, kad nespėtų apsėklinti moteriškių. Vyriškų augalų žieduose, matosi kiaušai, atrodantys kaip maži bananai, o moterų žiedai turi baltus plaukelius, kurie išsikiša iš tų vietų, kur šakelės jungiasi su sitebu. Jei lapai pradeda geltonuoti, į laistomą vandenį įdėkite šiek tiek trąšų, kuriose daug azoto.

Vasara – laikas kuomet turėtumėte melstis lietaus. Tiesą sakant turėtumėte visada pagarbinti lietų, kad ir koks jis bebūtų 🙂 Lietaus dėka jums nereikės dažnai lankyti augalų, taip pat augalas užaugs didesnis, stipresnis. Vasaros lietus yra jūsų draugas belaukiant rudens.

lauko kanapė

Ruduo

Kelias iki derliaus

Kaip priklauso, jums reiktų įdėti šiek tiek žydėjimui skirtų trąšų ir priedų, kad optimizuotumėte savo derlių. Tai puikus laikas apibarstyti žydėjimą didinančiomis medžiagomis aplink šaknų zoną ir palaistyti tai. Žydintys augalai reikalauja žydėjimui skirtų maistinių medžiagų, tad pirkite trąšas su mažiau azoto, tačiau daugiau fosforo ir šiek tiek kalio.

Ruduo tai metas, kuomet dregmė gali sukelti pumpurų pūvėsį, ir jas paversti į košę. Kai tik galite, nupurtykite susukaupusius vandens lašus nuo augalo. Kai kurie augintojai nuimą derlių anksčiau laiko, jei mato, jog su pelėsiu nebegali susitvarkyti. Kai ateina šalčiai, o žiedų spalvos jau rodo auginimo pabaigą, laikas suplanuoti derliaus nuėmimą. Pasirinkite dar tamsų rytą arba vakarą, kad išvengtumėte susidūrimą su bet kokiu asmeniu ir galėtumėte sklančiai rasiruošti savo misijai. 20 litrų uždaromas kibiras puikiai tiks nukarpytoms šakelėms. Jis sandariai uždarys stiprų šviežiai nukirptų augalų kvapą, bei uždengs nuo smalsių akių. Šakeles dėkite į kibirą nupjautu galu žėmyn, kad išvengtumėte žiedų sutraiškymo. Nupjaukite savo augalų šakeles, sudėkite į kibirą ir skubiai dinkite iš tos vietos. Saugioje vietoje pradėkite apkarpymo ir džiovinimo procesus.

Po derliaus nuėmimo, kai kurie augintojai likusias, nereikalingas kanapių dalis užkasa atgal į auginimo vietą, kad į žemę sugražintų bent galį azoto. Dabar telieka atsipalaiduoti ir mėgautis savo vaisiumi ir pradėti galvoti apie naują vietą auginimui kitiems metams… 🙂

lauko kanapė

Mėnulio fazės kanapių auginimui

Kanapės auga geriau, jei jas auginate pagal Mėnulio fazes. Sėklos dygsta greičiau. Augalai stipresni, bei atsparesni ligoms. Augalai sužydi ankščiau ir užaugina daugiau vaisų. Taip pat augalai būna atsparesni atšiaurioms oro sąlygoms, sausrai, stresui. Žinoma nepamirškite tinkamo auginimo tehnikos, nes be jos menulio fazės nieko vertos, augalai turi būti laistomi, genėjami, mulčiuojami, apravėti ir patrešti.

Auginimas pagal Mėnulio fazes, tai tik tinkamo laiko pasirinkimas. Kadangi mes galime numatyti fazes, mes galime iš anksto suplanuoti ir maksimilizuoti ryšį tarp saulės sistemos ir biologinių ciklų, bei gauti optimaliausią rezultatą kanapių auginime.

Mėnulis simbolizuoja emocijas, instinktus, įpročius ir rutiną. Jis vaizduoja kelius, kuriuose mes jaučiames labiausiai natūralūs ir saugūs. Keisdamas padėtį kas 2 ar 2,5 dienos, Mėnulis taip pat atspindi nuotaikas.

Mėnulio fazės

Kiekvieną mėnesį Mėnulis keliauja per 12 zodiako ženklų, pasilikdamas maždaug 2,5 dienos kiekviename ženkle. Kai jis taip keliauja susidaro kampiniai santykiai su Saule, kuriuos mes vadiname Mėnulio Fazėmis. “Fazė” iš tikrųjų reiškia kampą tarp Mėnulio, Žemės ir Saulės. Mėnulis skrieja aplink Žemę, o Žemė skrieja aplink Saulę. Tai yra Žemės orbita kuri apibrėžia ekliptiką ir simboliškai suskirstytas į zodiako ženklus.

Visų pirma fazės vyksta dviem etapais: Pilnėjimas (didėjimas) ir Dilimas (mažėjimas).

Mėnulis pilnėja – didėja per šias fazes: Jaunatis, Mėnulis pilnėja (1 fazė), Priešpilnis, Mėnulis pilnėja (2 fazė).

Mėnulis Dyla – mažėja per šias fazes: Pilnatis, Mėnulis dyla (3 fazė), Delčia, Mėnulis dyla (4 fazė).

Bendros taisyklės: kai mėnulis pilnėja, augalai vysto lapus ir visas kitas augalo dalis kurios yra virš žemės. Kai mėnulis dyla, augalai vystp šaknų sistemą. Lapuočius augalus, tokius kaip kanapės, kurie auga virš žemės, geriausia sėti kai mėnulis pilnėja.

Dabar šias fazes galime suskirstyti į keturis ketvirčius:

Jaunaties perėjimas į Priešpilnį
Priešpilnio perėjimas į Pilnatį
Pilnaties perėjimas į Delčią
Delčios perėjimas į Jaunatį

Tarpinės fazės:

1 fazė (Mėnulis pilnėja, tarp Jaunaties ir Priešpilnio)
2 fazė (Mėnulis pilnėja, tarp Priešpilnio ir Pilnaties)
3 fazė (Mėnulis dyla, tarp Pilnaties ir Delčios)
4 fazė (Mėnulis dyla, tarp Delčios ir Jaunaties)

Mėnulio fazės

1 fazė yra geriausia sėklų daiginimui ir daigelių apkarpymui.

2 fazėje augalai geriausiai pasisavina maistines medžiagos iš žemės ir didina vaisius.
3 fazė puikus laikas sėklu brandinimui.
4 fazė yra geriausias laikas piktžolių ravėjimui ir augalų karpymui.

Svarbu paminėti, kad jūs neteturėtumėte atlikti auginimo darbų tiksliu fazės įstojimo laiku. Palaukite kelias valandas. Kiekvienas tikslus fazės laikas reiškia kritinį laiką kuomet mėnulis iš vienos fazės pereina į kitą.

Kadangi saulė ženkle stovi visą mėnesį yra keli mėnesiai kuriuose kai kuriuos auginimo darbus atlikti yra geriau nei kituose. Susieti Saulės ciklui ir Mėnulio ciklui reikia tam tikrų įgudžių, tačiau tai nėra sudėtingiausias dalykas kuriame taikote logiką.

Jeigu Saulė yra “derlingame” ženkle, tuomet jums reiktų juo pasinaudoti, kad pagerintumėte augalo derlingumą. Žinoma geriausias rezultatas bus, kai mėnulis bus tame pačiame ženkle kaip ir saulė. Tinkamiausios dienos, auginimo darbams, priklausys nuo menulio ženklo. Fazės ir ženklo suderinimas auginime yra svarbus aspektas. Fazė neturi jokios reikšmės sodinime, jei mėnulis yra netinkamame ženkle, antra vertus tai gali net slopinti augalo augimą.

Atminkite: Saulė kiekviename ženkle išbūna apie mėnesį, o menulis per mėnesį pereina visus 12 ženklų ir kiekviename ženkle išbūna apie 2,5 dienos.
Jaunatis visuomet pasirodo kai Saulė ir Mėnulis atsiranda tame pačiame ženkle.

Pilnatis visuomet pasirodo kai Mėnulis yra priešingame ženkle negu Saulė.

Naudota literatūra:
greenmanspage
hightimes