Pagrindinis dalykas yra tai, kad kanabinoliai aukštoje temperatūroje tirpsta riebaluose. Todėl daugumos patiekalų pagrindinė sudėtinė dalis yra sviestas, kuriame išvirtos kanapės.
Kanapių virimas svieste:
Keptuvėje ištirpinti 0,45 kg (1 svarą) kuo riebesnio sviesto. Suberti apie 60-70 g LABAI gerai susmulkintos žolės. Kiekiai priklauso nuo stuff’o rūšies ir skonio, todėl konkrečiai sužinoti, kiek reikia dėti, galima tik po kelių bandymų su ta pačia rūšim. Smulkinimui geriausiai tinka metalinis sietelis, panašus į arbatos, tik didesnis. Svarbu išrinkti sėklas, nes jose esantis aliejus gali sušikti visą reikalą. Stambesni kotai ar stiebai irgi nemaišys, jei tai – ne “Cannabis Litauen”. Virti ant mažos ugnies 10-15 minučių, kol sviestas pažaliuos ar paruduos. Neprideginkit! Po virimo viską nukoškit per sietelį. Pasistenkit iš žolės nusunkti kuo daugiau sviesto. Jei košiant sviestas apstingo, jį dar kartą pakaitinkite ir supilkite į indelį. Būtina gerai atšaldyti, kitaip efektas bus silpnesnis. Nepamirškite, kad sviestas bus verdantis.
Nenaudokite jokių plastmasinių indų. Likusi virta žolė gali būti dar kartą išvirta su pienu ar degtine ir tapti stoned gėrimu.
Kas neturit kur dėti hašo, jį irgi galit ištirpinti svieste. Bus nemenkas STONED.
Kanapių ir sviesto virimas vandenyje:
Šis būdas yra aprašytas Adam Gottlieb knygoje “The Art and Science of Cooking with Cannabis”.
Virimo pagrindas yra tai, kad sviestas kartu su žole verdami vandenyje. Svarbu parinkti ne per mažą puodą ir verdant ant mažos ugnies nuolat maišyti. Virimo trukmė – nuo 1,5 iki 4 valandų, priklausomai nuo skonio ir stuff’o rūšies. Kadangi vandens virimo temperatūra žymiai mažesnė už riebalų, tai ir kanabinolių ištirpimas svieste ilgiau užtrunka. Jei vanduo žymiai nugaravo, nepatingėkit ir pripilkit trūkumą.
Išvirus, kaip ir aname recepte, reikia nukošti žolę, o puodą su vandenyje ištirpusiu sviestu kišti į šaldytuvą. Po kelių valandų sviestas sustings vandens paviršiuje. Jį nugriebus, smirdantį vandenį bus galima išpilti lauk. Žinoma, pats sviestas bus drėgnas ir susikristalizavęs, bet jį aplydžius keptuvėje vandens likučiai išgaruos.
Apytiksliai kiekiai:
125 g sviesto ar margarino;
pusė stiklinės ar daugiau lapų, kotų ir pan. arba 1/8-1/4 stiklinės galvų;
litras vandens.
Šio metodo pliusai:
1. Vandens virimo temperatūra 100°C, todėl nėra pavojaus nusideginti karštais riebalais.
2. Galima ilgiau virti nebijant, kad pridegs ar visai sudegs, todėl ilgiau verdant, daugiau išsiskiria THC, CBD ir t.t.
3. Geresnis skonis, šlykščiosios kanapių medžiagos ištirpsta vandenyje.
Minusai:
1. Ilgas virimo laikas.
2. Verdant dvokia visa virtuvė, kad net pykina. Bet vos baigus virimą, kvapas greitai išsisklaido.
Abiejuose šiuose būduose galima naudoti ne tik sviestą, bet ir margariną ar net taukus. Galiu pasakyti, kad kaip bevirtumėt – paprastai ar vandenyje – skonis vis tiek bus truputį koktus, bet gautą produktą sumaišius su medumi ar prieskoniais, visai nieko. Žalią sviestą naudoti kaip ir įprastą – ant sumuštinių, sausainiams kepti, su virtu kiaušiniu ir pan.
Vaisingų eksperimentų!