Hiproponika

svogūnas - hidroponika

Hidroponika – Kas ta hidroponika?

Hidroponikos auginimo procese nereikia naudoti žemės. Augalų šaknys auga vandenyje, prisotintame mineralinių medžiagų, o augalo lapai – virš vandens. Skamba sudėtingai? Tačiau tai nėra taip sudėtinga kaip atrodo! Pats papraščiausias hidroponikos pavyzdys,tai svogūnas auginamas stiklainyje ant palangės (manau daugelis vaikystėje tai darė 🙂

svogūnas - hidroponika

svogūnas - hidroponika

Hidroponika kanapių auginime

Kanapes, kaip ir svogūnus, galime auginti hidroponikos būdu. Hidroponika sparčiai plečiasi, atsiranda daugybę specealizuotų hidroponikos parduotuvių. Daugybę knygų api hidroponikos sistemas, jų kūrimą ir pnš. Principas išlieka tas pats, tačiau norint užauginti gerą derlių, reikės daugiau žinių, nei šis pavizdys su sogūnu.

Hidroponikos sistemos

Hidroponikos sistemų yra daug ir įvairių. Jūsų sistema priklausys nuo daugelio kriterijų: kur auginate, kiek galite jai išleisti pinigų, kiek augalų auginate. Galite pasirinkti iš “Atoslugių” (ebb systems), “Tekėjimo” sistemų (flow systems), “Trąšų pasidengimo tehnikos” (nutrient film technique systems), “Vandens kultųrų” (water cultures), “Lašelinės” (drip systems), “Aeroponikos” (aeroponic systems) ir daug kitų…

Savos gamybos hidroponikos sistemos

“Burbuliavimo” sistema (Bubbler Hydroponics System)

Burbuliavimo sistema yra labai lengva ir paprasta, ir jeigu ieškote nedaug kainuojančios sistemos, tai tikriausiai geriausias pasirinkimas. Burbuliavimo sistema puikiai tinka pradedantiesiems.

Kada nors norėjai turėti hidroponikos sistemą, bet tave išgąsdino didelės kainos ar sudėtingumas? Burbuliavimo sistema nėra nei brangi nei sudėtinga, todėl tai puikus pasirinkimas pirmam kartui, susipažinimui su hidroponika.

Burbuliavimo sistema, tarp hidroponikos augininkystės yra žinoma kaip viena iš pigiausių ir lengviausių pasidaromų sistemų. Jei tai bus jūsų pirma “namų gamybos” hidroponikos sistema, tuomet burbuliatorius bus puikus pasirinkimas, kadangi jūs nerizikuojate iššvaistyti daug pinigų, jei kas nors veiks blogai. Taip pat jums nereikės daug išmanyti apie hidroponikos sistemas. Taigi, pažiūrėkite kaip pasigaminti burbuliavimo sistemą nuo nulio.

Kaip tai veikia

Burbuliatorius yra vandens kultūros (water culture) sistema, o tai reiškia, kad jūsų augalai bus dedami tiesiai ant gerai deguonies ir maisto medžiagų prisotinto vandens. Tai bendras sistemos principas, tačiau burbuliatorius nuo kitų vandens kultūros sitemų skiriasi tuo, kad jums nereikia jokio polistirolo, ar kitos panašios plūduriuojančios medžiagos, kurie laikytų augalą vandens paviršiuje, nereikia jokių specialių vandens talpyklų kurie naudojami hidroponikoje. Jums reikės elementarių, kasdieninių medžiagų, tokių kaip plastikiniai vazonai, ar plastikiniai kibirai ir dangčiai.

Komponentai

Kai kuriuos komponentus galite įsigyti bet kurioje artimiausioje sodidinkų parduotuvėje, arba galite užsisakyti internetinėse svetainėse.

  • 1 plastikinė talpykla. Tai gali būti paprastas plastikinis kibiras, majonezo indas, dažų kibirėlis, ir kt. Tiesiog įsitikinkite, kad jis pakankamai stiprus, kad išlaikytų cheminių trąšų tirpalą ilgą laiką.
  • 1 dangtis. Geriausia būtų, kad dangtis būtų nuo kibiro (kad tiktų), todėl nereikės ieškoti kito dangtelio kuris sandariai užsidėtų ant kibiro. Bet kokių atveju, dangtis turi būti plastikinis, kad galėtumėte viršuje išpjauti didesnes skyles.
  • 4-5 plastikinių vazonėlių / puodelių. Jų kiekis priklausys nuo vazonėlių dydžio ir kibiro pločio. Į 5 litrų kibirą paprastai telpa 4-5 vazonėliai.
  • 1 oro pompa (siurblys). Tinka bet kokia oro pompa skirta akvariumams.
  • 1 oro akmenukas. Jis išsklaido oro srovę į smulkius burbuliukus ir pasklaido po visą vandens talpyklą. Kaip ir oro pompas, akmenukus galima nusipirkti bet kurioje gyvunėlių parduotuvėje (akvariumų skyriuje).
  • Oro vamzdeliai (arba šlangelės). Jie skirti nuvesti oro srovę iš pompos iki akmenuko, kuris bus panardintas kibiro dugne.
  • Auginimo reikmėnys: akmens vata, perlitas, keramzitas ir pnš.
Gaminimas

hidroponika - burbuliatorius

Pirmas dalykas kurį turite padaryti, tai išmatuoti vazonėlių plotį ir atitinkamai išpjauti tokias skyles kibiro dangtyje. Skylės turi būtitokio dydžio, kad vazonėlio viršus būtų įstrigęs skylėje (kad vazonėlis kabėtų, kaip matosi iš paveiksliuko). Iš pradžių stenkites skyles išpaišyti skriestuvu ir sutalpinti jų kuo daugiau, paliktdami apie 10 cm tarpus tarp skylių. Jei plastikas plonas, skyles galite išpjauti tiesiog peiliu, jei plastikas storas, teks pasinaudoti pjūkleliu ar kitais įrankiais. Tai bus “kabanti platforma” jūsų pigios hidroponikos sistemoje. Įsitikinkite, ar visi plastikiniai vazonėliai tinka jūsų skylėms, ir ar neįkrenta į kibirą. Kai tai padarėte, dabar turite iškirpti skyles vazonėlių šonuose ir apačioje, kad vanduo laisvai galėtu judėti per jas. 8 – 10 skylių maždaug pusės (0,5) centimetro skersmens. Sujunkite pompą su oro akmenuku vamzdeliais, ar žarnele. Pritaisykite oro akmenuką kibiro dugne, o kibirą užpildykite vandeniu prisotinto mineralinių medžiagų. Įsitikinkite, ar vandens lygis kibire yra beveik prie dangčio ir, kad vazonėliai būtų panirę po vandeniu, o ne kybotų ore.

Dabar uždenkite ibirą dangčiu, o į jo angas įdėkite vazonėlius. Atsargiai įdėkite augalus į vazonėlius ir užpildykite tuščią vietą akmens vata, keramzitu ar perlitu. Štai jums ir pavyko sukurti hidroponikos sistemą nuo nulio!

Papildoma informacija

hidroponika - burbuliatorius

hidroponika - burbuliatorius

hidroponika - burbuliatorius

hidroponika - burbuliatorius

hidroponika - burbuliatorius

hidroponika - burbuliatorius

hidroponika - burbuliatorius